Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 21/100

DonGuralesko - Projekt: jeden z życia moment

Szósty solowy album Gurala, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2012 roku. Krążek #!$%@?ą w większości klasyczne podkłady wyprodukowane w większości przez The Returners i Donatana. Gural serwuje nam jak zwykle przepełnione rymami teksty w których, prócz charakterystycznej dla siebie braggi, zdecydował się przemycić zagadnienia ze sfery m.in. metafizyki.

W mojej opinii jest to bardzo dobry krążek. W zasadzie pierwszy od którego tak prawdziwie zacząłem słuchać Gurala - wcześniej jarałem się pojedynczymi kawałkami a niekoniecznie całymi płytami. Jak wcześniej wspomniałem mamy tu charakterystyczną dla poznaniaka braggę, ale na tej płycie ona raczej jest w kolejnym rzędzie. Sądzę że w tekstach raper przemycił znacznie więcej wartości aniżeli w poprzednich wydawnictwach. Styl i flow to jest to czym Dziadzia zawsze mógł się pochwalić i na tym albumie z pewnością nie zaniżył swojego stałego poziomu. Bardzo dobrze odnalazł się na tych klasycznych bitach (choć mamy również zdecydowanie mniej klasyczny podkład w kawałku Kto sieje wiatr). Często Guralowi zarzuca się brak treści w tekstach i rymy dla rymu ale przesł#!$%@?ąc tę płytę nie zgodziłbym się z takimi opiniami. Zdecydowanie polecam sprawdzić krążek, dodatkowo spodobać się mogą teledyski do Mogliśmy wszystkoczy Chcę ci dać, w których widać jakiś pomysł i są na prawdę ładnymi obrazkami.

Moja ocena: 8/10

#rap #muzyka #polskirap
Pobierz tomkol - #100polskichrapowychplytchallenge 21/100

DonGuralesko - Projekt: jeden z ...
źródło: comment_r6tfXufPyY7PAzVRBpTDs18tbXcb9aYg.jpg
  • 2