Wpis z mikrobloga

Za rok planuje dołączenie do Biesczadzkiego okręgu SG. Z tymi pisemnymi testami nie ma problemu ale co fizycznymi ? Widziałem tam jakieś pompki itd. Ale czy jest coś mega trudnego np. wywalają cie na 50h bez niczego do lasu i masz przetrwać ? Może to głupie pytanie ale lepiej wiedzieć
#strazgraniczna
  • 20
@Lutniczek: Skąd ten absurdalny pomysł.
Do SG zapewne jest w najgorszym razie podobny egzamin jak do policji.
Czyli sprawdzają czy nie jesteś niedorozwinięty. Jakiś slalomik, truchcik na czas i tyle.
@Lutniczek: A jak Twoim zdaniem ma to wyglądać? Myślisz że łatwo znaleźć frajera który za 2500 będzie pracował w robocie w której Cię mobbingują, masz nienormowany czas pracy, możesz złapać HCV od jakiegoś żula albo ew. ktoś Ci zaserwuje kose pod żebro?
@spiritus: @t-time nie wiem o co chodzi z tym szukaniem w internecie. Po prostu zapytałem się czy oprócz tych norm sprawnościowych są rzeczy o których nie ma informacji na stronie. A jeśli chodzi o smieszkowanie to ten filmik był stary i nie wiem czy zmienili coś czy nie. Bo mi się wydawało że jak jesteśmy wschodnią granicą UE to taki strażnik powinien więcej umieć niż zrobienie paru pompek. Wiem też że
@Lutniczek: SG to specyficzna służba i warto dowiedzieć się coś więcej o niej zanim przystąpisz do procesu rekrutacyjnego bo odpadniesz od razu na pierwszej rozmowie na komisji. Tutaj przede wszystkim weryfikowana jest twoja motywacja, która jest testowana na 2 rozmowach, na psychologu i na wariografie. SG to formacja o charakterze policyjnym. Nie spodziewaj się tutaj efektownych zatrzymań i brawurowych akcji. To służba, która w 99% procentach to czekanie, patrolowanie, sprawdzanie dokumentów.
@t-time: dzięki za link. No i przepraszam jeśli cie uraziłem. No a wracając to jestem bardzo pewny że chce. Na początku mojego wpisu napisałem czy na pawno nie ma takiego czegoś. Ogólnie bardzo dużo chodze po górach i lasach. Dużo właśnie się pytałem innych strażników jak ta praca wygląda i moim zdaniem po prostu chce. Nawet ta praca trwa 12h i dla mnie dobrze. A jeśli chodzi o prochy to troche