Wpis z mikrobloga

Elo, sąsiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytałem ostatnio o opinie Wrocław vs Warszawa. Ostatecznie przekonały mnie argumenty @kidzior ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Tak więc od dzisiaj jestem mieszkańcem Wrocławia! Stąd mam parę pytań:

1. Jakaś miejscówka w którą muszę się wybrać na nightdrivie?
2. Przeglądałem pobieżnie tag i jest w #!$%@? hejtu na tutejszą komunikację miejską. O co chodzi?
3. Wybrałem Nadodrze. Czy tu naprawdę jest tak źle? XD
4. Must have - najlepszy kebab i pizza? Najlepiej taka dowożąca/w okolicy Nadodrza.
5. O #!$%@? chodzi z tymi drogami. Dlaczego wszystko jest #!$%@? albo jest kostką? XD

#wroclaw #nadodrze
  • 19
@Wuszt: Przez ostatnie lata Nadodrze było objęte programem rewitalizacyjnym, dzięki czemu wyremontowano sporo kamienic, ale co najważniejsze odbyło się tutaj wiele projektów społecznych, dzięki czemu trochę się pozmieniało. Nie bez znaczenia jest również coraz bardziej zauważalny proces gentryfikacji. Reasumując.. Było bardzo źle, jest coraz lepiej
@Wuszt witam nowego mieszkańca!
AD. 1 most redzinski to must have, obwodnica srodmiejska również
AD. 2 bo codziennie coś spada z rowerka
AD. 3 mieszkałam na nadodrzu z 15 lat. Teraz jest tam bardzo spokojnie. Starzy pijacy wymarli, dużo studentów. Są strefy no go, ale to już pojedyncze ulice lub odcinki i tylko nocą.
Polecane jedzenie: pizzeria Ogień, bistro Powoli, Narożnik. Jak tanio to bar mleczny Mewa lub garmazerka ze społemu. Lody