Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
Nadgorliwość gorsza niż faszyzm.

Wstep.
Znajomi dali mi pod opiekę samochód - przyjechali do Warszawy, odwiozłem ich na lotnisko i postawiłem samochód na parkingu na osiedlu - ogolno dostępnym, ale z małym ruchem bo i na uboczu.
Dziś postanowiłem sprawdzić czy wszystko ok, podjechałem w to miejsce swoim i okazało się że mało powietrza w oponie. Pojechałem na Orlen dopompowac i przy powrocie nie było miejsca na skraju parkingu więc postawiłem na miejscu dla inwalidów - których były 3 i to puste - odjechałem swoim i znajomych postawiłem na miejscu w którym stał mój.

Część właściwa.
Jak tylko postawiłem samochód znajomych na miejscu dla inwalidów by ruszyć swój, przechodzący obok mężczyzna (o aparycji żeby lvl 40) zatrzymal się i w agresywnym tonie rozpoczyna dialog:
-Malo masz miejsc parkingowych?!
-Niech pan zobaczy co robię a potem kieruje do mnie swoje uwagi.
-Bede kierować uwagi kiedy będę sobie chciał (zaczął do mnie iść)
-Nie wiem czy w przepisach jest że można postawić nawet na chwilę
-Jest, dozwolone zatrzymanie do 2 minut (tu mój błąd, dozwolone jest do minuty)
Ja natomiast przestawiłem samochody nie odjechałem, nikomu nie działa się krzywda, miejsce dla niepełnosprawnych cały czas było dostępne.

Zakończenie.
Dlaczego ludzie są dla innych tacy nieuprzejmi i nieempatyczni? Ja rozumiem wściekłość na chamstwo i egoizm drogowy - ale w granicach rozsądku. Była to nadgorliwość czy to ja jestem w błędzie?

#pytanie #nadgorliwosc #chamstwo #pytanie #agresjadrogowa #niepelnosprawni #parkowanie #warszawa #ruchdrogowy
Taguje #prawojazdy, może jestem w błędzie i ktoś mnie wyjaśni.
Unik4t - Nadgorliwość gorsza niż faszyzm.

Wstep.
Znajomi dali mi pod opiekę samochód...

źródło: comment_SbMU1ob3vFExHNh72LXcs9AF1ABjbLtg.jpg

Pobierz
  • 97
Była to nadgorliwość czy to ja jestem w błędzie?


@Unik4t: moim zdaniem jesteś w błędzie. jeśli jesteś pełnosprawny, to nie stajesz na miejscu dla inwalidów, koniec kropka. wszystkie takie "tylko na minutkę" i "tyle miejsc wolnych" to relatywizm prowadzący do eskalacji, bo z "tylu miejsc wolnych" z czasem akceptowalne robi się "no jedno miejsce zostało przecież, o co burza?"

nie popieram chamstwa, ale tępienie łamania łamania przepisów imho takie chamstwo usprawiedliwia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@UjekF: mnie też #!$%@? parkowanie debili na lidlu. W ogóle parking pod lodem to osobna historia. Na moim są 2 miejsca oddzielone pusta przestrzenią i dopiero dalej są prawidłowe miejsca do parkowania. Pusta przestrzeń jest właśnie dla niepełnosprawnych żeby mogli szerzej drzwi otworzyć itd. i co robią idioci? Stają na tej pustej przestrzeni bo jest na tyle duża że mieszczą się samochodami xD
Albo stawanie bezpośrednio pod drzwiami, tym samym częściowo
@Unik4t: nie znasz historii tego typa - może ma niepełnosprawne dziecko i jest sfrustrowany tym, że barany ciągle zajmują mu miejsce, gdy chce z dzieciakiem podjechać do lekarza i jak widzi kolejną osobę, która nie ma plakietki i parkuje na nieprzeznaczonym dla niego miejscu, to mu się ulało po prostu? nie czyta Ci w myślach, żeby wiedzieć, czy zamierzasz się oddalić na 5 czy 50m.
więc Twoje łamanie czy niełamanie prawa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@Kormas: nie parkującym. Rozumiesz różnice między parkowaniem czyli postojem a zatrzymaniem? Z 3 miejsc zająłem 1, nie dłużej niż na minutę a samochód miałem na oku bo przecież tylko odjeżdżaliśmy innym samochodem.
Jeżeli to dla Ciebie taki problem to nie mamy o czym rozmawiać.

Sam nie szanuje ludzi którzy parkują na miejscach dla niepełnosprawnych i mają to w dupie. Ale to zupełnie inna sytuacja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@JanuszKarierowicz: @DzonySiara: ale ja nie złamałem przepisu. Kodeks drogowy zezwala na zatrzymanie w miejscu dla niepełnosprawnych. Nie postój, a zatrzymanie.
Zatrzymanie to nie dłużej niż minuta, a postój dłużej niż minuta. Nie byłem na miejscu dłużej niż minutę więc nie złamałem przepisu i wszystko było zrobione racjonalnie. Gdybym uważał że faktycznie te miejsce może być niepełnosprawnemu potrzebne to bym go nie zajął. W okolicy najbliższy blok jest jakieś 100 m
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@DzonySiara: piszesz komentarz w którym kierujesz do mnie "#!$%@?" a zaraz "spokojnie".
Dobrze, że zwrócił mi uwagę bo chamstwo drogowe to zła rzecz. Ale opisałem dokładnie sytuację i naświetlem że nikomu nie działa się krzywda, nikomu nie utrudnień życia. Nie złamałem również przepisu.