Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 18/100

Dwa Sławy - Dandys flow

Szósty w ogóle, a trzeci dostępny w oficjalnej sprzedaży album łódzkiego duetu dwóch raperów Astka i Rado Radosnego. Płyta premierę miała w styczniu 2017 roku. Dwa lata po Ludzie sztosy Sławy wydali ten krążek, który tematycznie dość mocno się różni od poprzednika. Mamy tu dojrzalsze teksty, mniej śmieszków (choć nie unikają tego Sławy całkowicie) ale wciąż tyle samo zajebistej gry słownej. Produkcje w dużej autorstwa Marka Dulewicza (podobnie jak przy poprzednich produkcjach) ale mamy również pojedyncze numery wyprodukowane przez np. SoDrumatica, P.A.F.F. czy Julasa - podkłady są jak najbardziej mocną stroną albumu, występuje większa różnorodność niż właśnie w przypadku Ludzi sztosów.

Mi osobiście z początku ciężko było się do tej płyty przekonać - sam nie wiem dlaczego. Doceniłem ja w pełni tak na prawdę dopiero około pół roku po premierze. W mojej opinii jest to krążek lepszy niż ich poprzednie wydawnictwo. Mamy kawałki poważniejsze, mamy kawałki bardziej śmieszkowe - i to jak najbardziej do mnie trafia - w grach słownych uważam ich za mistrzów w pl rapie. Ponadto charakterystyczne flow, chemia w tym duecie również jest dobrze wyczuwalna. Polecam jak najbardziej tę płytę - sprawdzajcie i słuchajcie bo jest warto.

Moja ocena: 9/10

#rap #muzyka #polskirap
Pobierz
źródło: comment_Px4FdLFJwVdQ493luytacs9SuMZJ8zUN.jpg
  • 1