Wpis z mikrobloga

#bekaztransa #transport #certyfikaty

Mirki, jest tutaj ktoś kto robił certyfikat kwalifikacji zawodowych w transporcie drogowym?

Chcę wyrobić licencję na przewóz osób i potrzebuję małej pomocy w odpowiedzi na pytania:

- Czy używał ktoś testów ze strony www.certyfikatkompetencjizawodowych.pl ? Opinie na stronie i komentarze na pewno kupione, ale może ktoś akurat używał i rzeczywiście są godne polecenia.

Z tego co widzę egzamin który by mnie interesował jest 6 lipca, do 22 czerwca mam czas na złożenie wniosku i decyzję czy rzeczywiście ogarnę naukę do tego czasu.

- Jak trudność jeśli chodzi o egzamin? Jakoś bardzo się nie stresuje, ale żal by mi było wyrzucić 800zł na egzamin, do którego jednak trzeba się bardziej przygotować i poświęcić więcej jak po godzinie przez dwa trzy tygodnie.

- Z tego co zrozumiałem składając wniosek muszę wszystko opłacić (czyli jeszcze przed egzaminem).

- Ktoś ogarnia zmiany które nastąpiły jeśli chodzi o licencje na przewóz osób? Chyba źle trafiam w urzędach, bo mało kto jest na tyle kompetentny, żeby jasno i klarownie przedstawić mi obraz sytuacji.

Za każdą pomoc z góry dziękuję Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
@bkwas: Ja robiłem na przewóz rzeczy (różni się od przewozu osób kilka pytaniami i innym zadaniem w części praktycznej) i dla mnie był trudny - pytania wielokrotnego wyboru, wymagana wiedza z zakresu prawa handlowego, pracy, cywilnego, finansowego, umowy międzynarodowe itd. Polecam pójść na kurs, bo zadania praktyczne są w stylu 'wbij się w schemat'
  • Odpowiedz
@oskrz:

Próg zdawalności:
Maksymalna liczba punktów, jaką można uzyskać z każdej części egzaminu, stanowi 50% ogólnej liczby możliwych do uzyskania punktów. Warunkiem zaliczenia testu oraz zadania egzaminacyjnego jest uzyskanie, co najmniej 50% możliwych do otrzymania punktów z każdej części.

Egzamin uważa się za złożony z wynikiem pozytywnym w przypadku uzyskania przez osobę egzaminowaną z dwóch części, co najmniej 60% ogólnej liczby punktów.

Czyli generalnie jest ostrzej niż myślałem - byłem pewien
  • Odpowiedz