Wpis z mikrobloga

Mireczki/mobilki, jak wygląda teraz sytuacja z przejezdnością A1? Będę jechał jutro A1/DK 1 od S8 do A4 i wiem, że są tam roboty na sporej części odcinka Łódź-Częstochowa. Jak duże są korki? Jest jakiś sensowny objazd?

Mogę z S8 skręcić przed A1 na DW 485 i pojechać przez Bełchatów do Kamieńska, ale nie wiem, czy na omijanym odcinku autostrady w ogóle są jakieś roboty. W Kamieńsku z kolei mogę albo wrócić na jedynkę (ale tam wiem, że są roboty), albo zrobić niezłe kółko DK 91 do Częstochowy, która prawie cały czas idzie w obszarze zabudowanym. :(

#lodz #transport #tir #logistyka
  • 3
  • Odpowiedz
@IrracjonalnaProweniencja: Często jeżdżę do Katowic z Łodzi A1 i wszystko zależy od pory dnia. W godzinach szczytu masz korki straszne, a nie daj boże jakaś awaria na zwężeniu, to korek na kilka kilometrów. Poza godzinami szczytu nie jest to autostrada, ale ruch jest płynny i z Łodzi do Kato można się dostać w ponad 2h/niecałe 3h osobówką. Objazdami czasami jeździłem, głównie przez wsie, więc nie wiem jak taka trasa dla tira
  • Odpowiedz
@IrracjonalnaProweniencja ja jak jadę A1 z Łodzi to pierwszy korek w Piotrkowie odbijam w prawo na Łódź na węźle Tuszyn i w Głuchowie odbijam na Ludową i wyjeżdżam dopiero na węźle Piotrków Trybunalski na A1. Potem to już trzeba kombinować z GPSem bo różnie bywa
  • Odpowiedz