Wpis z mikrobloga

Ale ze w tablicach jest podana transformata laplaca tej funkcji f? Raczej musisz uzyc twierdzen podanych na zajeciach, typu ze transofmata sumy, to suma transformat, czy wzor na transformate pochodnej i transformat jakichs podstawowych funkcji, ze np L{e^at} = 1/(s-a). Musisz jakos pokomvinowac z tym wyrazeniem mysle. Zobaczyc jak wyglada calka z f alvo pochodna i zobaczyc czy mozesz uzyc jakies twierdzenia, przynajmniej pamietam, ze ja to kiedys tak robilem, ale.to bylo
  • Odpowiedz
@Melson: i tu to się właśnie zaczyna zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:.
Są 3 zadania na 1,5h, więc wątpię żeby wystarczyło to przepisać z tablicy.
A sam nie powie dokładnie o co mu chodzi. A takich przykładów, albo jak i takich (co mi pomogłeś w drugim poście) nie robiliśmy nigdy na ćwiczeniach.
Podsumowując na kolokwium pojawia się zawsze coś
  • Odpowiedz
@OstryKepucz: U mnie rzadko tak się zdarzało, zazwyczaj wszystko mieściło się w zakresie materiałów przerabianych na ćwiczeniach. Wiadomo, były jakieś tam trudniejsze zadania, ale jakoś trzeba zweryfikować tych, co aspirują na wyższą ocenę :D
A tak z ciekawości to jaka to jest ta "elitarna" uczelnia?
  • Odpowiedz
@Melson: ech, ja myslalem, ze tam jest to e w wykladniku od t..., u mnie.sie dawalo takie przyklady, zeby trzeba bylo zastosowac jakies twierdzenia i dopiero po przeksztalceniu, dokonczyc z definicji.
  • Odpowiedz
@0plmnko9: Niektóre twierdzenia się stosowało, aby wyliczyć pierwotną funkcję znając transformatę Laplace'a. Ja chyba nie miałem takich przykładów o jakich Ty mówisz. Może oszczędził mnie wykładowca xd
  • Odpowiedz