Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo matmę miałem już tak dawno temu, że zapomniałem podstawowych rzeczy. Mam:
długość łuku - 1967mm
ilość elementów o takiej długości składających się na całe koło - 6
w związku z powyższym kąt między dwoma bokami tego elementu a środkiem koła to 60 stopni
Potrzebuję wiedzieć jaką średnicę będzie miał cały element utworzony z powyższych.
I odpowiadając na pytania, tak, wiem, że to poziom podstawówki :)
#matematyka #geometria
  • 19
  • Odpowiedz
@koostosh @Chmurkins No właśnie tylko nie napisałem chyba najważniejszego. Policzyłem to wcześniej Waszym sposobem, ale nie jestem pewien czy ta wartość to długość łuku czy odległość w lini prostej między początkiem a końcem elementu. Czy jeśli jest to odległość w linii prostej to jest możliwość do policzyć?
  • Odpowiedz
@koostosh: @magnat32: W sensie, że odległość między początkiem, a końcem tego elementu, który ma 1967mm. On jest wygięty w łuk i jeśli od jednego końca poprowadzimy linię prostą do drugiego to ta linia prosta ma 1967, a nie łuk. Chodzi mi o to czy w takim układzie też jesteśmy w stanie to policzyć?
  • Odpowiedz
@magnat32: wydaje mi się, że nie do końca bo tutaj znowu liczymy tak jak by podana wartość była długością łuku, a nie linią prostą między początkowym a końcowym punktem łuku... co myślisz?
  • Odpowiedz
@magnat32: @koostosh: aaaa racja, teraz jak sporzałem na rysunek z trójkątem to zrozumiałem... :) Bardzo Wam dziękuję za pomoc, dostałem już specyfikację techniczną i cały element będzie miał średnicę 3,83m (na dole bo zwęża się do góry), ale na moje potrzeby to do czego doszliśmy było wystarczające, dzięki! :)
  • Odpowiedz
@magnat32: miałem szczątkowe informacje, a musiałem mieć ich więcej, żeby już ruszyć z robotą. Wiem, że te zadania są na poziomie podstawówki, ale wolałem się upewnić w swoim rozumowaniu niż wtopić kasę :)
  • Odpowiedz