Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka, w tym roku mam zamiar iść na studia, na informatykę, ale krucho u mnie z matmą - zdana podstawa i to z tego co liczyłem, to na nieco ponad 60%.. Dodam, że matma nie była moim głównym profilem w szkole, a uczęszczałem do liceum. Programuję od jakiegoś czasu, mam już trochę projektów i chciałbym załapać na uczelni już na początku 2 roku, a może nawet przed rozpoczęciem 1 roku staż albo pracę - to decydowałoby czy pójdę na studia zaoczne czy dzienne.

Co do mojej wiedzy z matematyki, to nie tyle, że nie idzie mi ten przedmiot, co tyle, że wcześniej się go zbytnio nie uczyłem. Całą szkołę średnią przeszedłem raczej na lajcie i nie przykładałem do matmy większej wagi, bo każdy mówił, że do pisania kodu wcale nie muszę znać matmy, a na uczelni sobie poradzę. Prawda, ale już do zdania roku na uczelni matma może być potrzebna, a po opowieściach znajomych nawet nie potrafię połączyć matematyki na uczelni z moją aktualną wiedzą xD

Dlatego też pytam was - czy polecilibyście jakieś materiały online, darmowe do nauki (fajnie jakby były z ćwiczeniami) które przygotowałyby mnie do materiału obowiązującego na pierwszym roku? Przysiedziałbym sobie przez wakacje po 1-2 godziny dziennie, przed albo w trakcie kodowania, żeby chociaż wiedzieć jak to ugryźć na roku i nie poświęcać 100% wolnego czasu na matmę na 1 roku xD Znajomy mówił mi, że będzie matma ze statystyką, algebra liniowa - a to niestety, ale są kompletnie nowe pojęcia dla mnie xD

Fajnie byłoby, jakbyście podsyłali linki pod tym wpisem, więc mógłbym na bieżąco sprawdzać a nie pytać się w każdym osobnym poście, czy to jest tym o czym mówiliście.

Z góry dzięki.

#programowanie #informatyka #matematyka #studbaza #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 17
@AnonimoweMirkoWyznania: Może do pisania kodu znać matematyki nie musisz wcale (zwykle prawda), ale studia informatyczne to nie jest pisanie kodu, bo informatyka to nauka na temat przetwarzania informacji, a nie klepania w klawiaturę.

Nie wiem, jak wygląda matematyka tam, gdzie chcesz studiować, ale u mnie na wydziale jestem pewien, że bez rozszerzonej matematyki w liceum mogłoby mi iść naprawdę źle (na pierwszym roku, potem chyba dużo stricte matematycznych przedmiotów już nie
@AnonimoweMirkoWyznania: obejrzyj co ma do zaoferowania https://pl.khanacademy.org/

całki, statystyka, algebra liniowa (głównie macierze), liczby zespolone i logika, aczkolwiek najwięcej przyłożyłbtm się do całek i ogólnie analizy matematycznej.

Edit. To też zależy gdzie idziesz na tą informatykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@OstryKepucz: on dopiero zaczyna studia - bez sensu jest, żeby się tego uczył przez wakacje skoro na studiach go tego mają dopiero nauczyć. Ważniejsze jest, żeby
Jezeli nie chceszstudiowac na MIT, w Berkley, czy innym MSU, to spokojnie na 1 roku nadrobisz wszystkie zaleglosci, na wiekszosci polskich uczelini masz powtorke z liceum wsxystkiego, co sie przyda. Szkoda czasu w wakacje na nauke : D. Lepiej polezec na plazy.
@leoha: zalezy tez co ma zdane, ja z podobnym wynikiem matmy dostalem sie do najlepszej uczelni w moim wojewodztwie i utrzymalem sie przez pierwszy semestr ale z ciezkim poswieceniem czasu na matematyke. OP nie napisal na ile zdawal Angielski, albo przedmioty dodatkowe jak chemia czy tez fizyka a na niektorych uczelniach sie to liczy. Mi np. chemia/fizyka(nie pamietam juz) i angielski wyboostowaly punktacje do takiego stopnia, ze bylem jednym z samej
zalezy tez co ma zdane, ja z podobnym wynikiem matmy dostalem sie do najlepszej uczelni w moim wojewodztwie i utrzymalem sie przez pierwszy semestr ale z ciezkim poswieceniem czasu na matematyke


@bzam: widocznie poszedles na slaby wydzial, gdzie byla "Informatyka Stosowana". Najlepsze informatyki mają (na szczęście) jakieś wymagania i z tak slabą matura nie masz najmniejszych szans.
Od siebie moge dodac ze studia dla mnie to jest jedna wielka strata czasu


@bzam: mam zupełnie odwrotną opinie, studia nauczyły mnie systematyczności, dały styczność z technologiami, których normalnie z którymi nie miałłbym styczności, dzięki temu mogłem dotknąć wszystkiego i zobaczyć co mi się najbardziej podoba, pozwoliły nauczyć się jak to wszystko działa "od dołu", poszerzyły horyzonty, nauczyły logicznie myśleć, pracować zespołowo i wielu innych rzeczy, dzięki, którym jestem teraz lepszym
@leoha: wydział jest w porządku i jedyny na tej uczelni ;) powiem ci szczerze, ze u nas jednak jest poziom, bo kupa ludzi wypisuje sie juz po pierwszym semestrze. Srednio na 300 osob aplikujacych i 230-250 z poczatku, to na koniec wychodzi marne 30-50 co roku. Ja jestem osoba ktora nie lubi byc prowadzona za reke a material zdobywam sam. Programowania uczylem sie sam, no nie wiem. Ty te studia skonczyles
@leoha: nie wiem czy piszesz jakies baity, czy jak. Sa inne wydzialy, ale nie slyszalem o niczym takim jak informatyka stosowana. Mamy teleinformatyke chociazby, ale nic takiego jak informatyke stosowana. Dalem Ci rade. Przestan sobie podnosic ego i byc chamski i zacznij dawac faktyczne rady o ktore OP poprosil. Rok temu tez masa Dexterów (XD) takich jak Ty na wykopie i w rl mowila mi, ze nie mam podjazdu z ta