Wpis z mikrobloga

Cześć, poszukuję tipów, porad odnośnie Czarnogóry jako kierunku wakacyjnego, tańszej alternatywy dla Chorwacji. Wiem, że strasznie ogólne pytanie, więc spróbuje zawęzić.

-sprawdzona wypożyczalnia samochodów, bez depozytów, karty kredytowej, z pełnym ubezpieczeniem, przyjazną ceną - wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znalazłem pozytywne opinie na temat Delta Car, może są jakieś alternatywy

-nocleg przez airbnb na wybrzeżu, czy okolice Petrovac - Sutomore są dobre jako baza do plażowania, czy szukać bardziej na południe - Bar, Dobra Voda. Może macie jakieś konkretne plaże z ładnym widokiem do polecenia, Jaz? Trsteno? Inne?

-obowiązkowe miejsca do zobaczenia, na wstępnej liście są: Kanion rzeki Tara, Durmitor Park, "Niagara" koło Podgoricy, Lovcen, zatoka Kotorska, Kotor, Tivat, Sveti Stefan, starówki miast, Stary Bar. Może jakieś super smaczne restauracje, które przy okazji nie zrujnują portfela?

-jak wygląda sprawa z płatnością kartą w sklepach, restauracjach, jest to powszechne, czy jest z tym problem i głównie nastawić się na gotówkę

Oczywiście wszystkie porady na tematy nie wymienione powyżej tez chętnie przeczytam :)

Pozwolę sobie jeszcze zawołać @Krupier

#czarnogora #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
@ad1s: no. :P

Ja korzystałem z Delty i było wszystko tip top.

Co do noclegów to jeśli chcesz zwiedzić kraj, a nie tylko odpoczywać i plażować to ja jednak nie polecam spania w jednym miejscu. Państwo niby wielkości naszego jakiegoś województwa, ale tereny górzyste, a drogi kręte więc czasowo jazda zajmuje
  • Odpowiedz
@Krupier: super, bardzo Ci dziękuję za pomoc, linki do mapy z miejscami oraz do planu działają, przejrzałem na razie na szybko i widzę, że na pewno będą mega pomocne. Czytam już drugi dzień o Czarnogórze i z każdą chwilą znajduję coraz więcej ciekawych miejsc do zobaczenia, mimo, że pozornie państwo wydaje się bardzo małe, już czuję, że będziemy mieć zdecydowanie zbyt mało czasu na zobaczenie tego wszystkiego :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ad1s: ja korzystałem jeszcze z przewodnika Pascala. Do tego blogi "Bałkany Rudej" i "Stacja Bałkany".

Tą trasę z mapy zrobiliśmy w 5 dni. :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@iwannagethigh: byłem tylko na jednej, chyba tej średniej. Była całkiem spoko, ale chętnie bym poszedł na największą tylko trochę drogo było z tego co pamiętam.
  • Odpowiedz