Wpis z mikrobloga

#banki #bankomat #ing #bankowosc #visa #mastercard
Czy ktoś przerabiał sytuację w Polsce z kartami płatniczymi #visa albo #mastercard zagranicznymi i próba wypłaty w Euro? jak wiadomo są u nas bankomaty wypłacające w Euro np #ing tylko czy da się wypłacać bez prowizji i przewalutowania z konta i karty płatniczej zagranicznego banku prowadzonego w euro ? Ktoś ma jakiś pomysł ? bo kursy przewalutowania i prowizje są złodziejskie
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fot-x: ale te opłaty nie będą zależne od bankomatu tylko od oferty twojego banku.
Sprawdź sobie jakie stawki ma TWOJ bank za wypłaty gotówki w innym kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fot-x: Euronet przelicza EUR po złodziejskim kursie na PLN i rozlicza transakcję w złotówkach, Citi chyba wypłaca tylko swoim klientom, a o ING nic nie wiem, przy czym spodziewam się sytuacji jak w Citi. Generalnie nie licz na wypłatę EUR z bankomatu w Polsce.
@Muci3k: ale to Polski bank pobiera prowizję i przewalutuje po kursie skrajnie kiepskim, co skutkuje tym że, np przy wypłacie 400zł z konta znika mniej więcej 120Euro, ja akurat nie mam konta zagranicznego,ale znajomi przyjeżdżają tu i się zawsze wkurzają że są tak oskubywani, bo skoro są bankomaty wypłacające w euro to dlaczego występuje tak niekorzystne podwójne przewalutowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fot-x: Ale przecież ten bankomat bardzo jasno informuje o tym jak transakcja zostanie przeliczona, więc są sami sobie winni.