Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 10/100

O.S.T.R. -Podróż zwana życiem

Płyta wydana w lutym 2015 roku nakładem Asfalt Records. Pierwsza płyta Ostrego w tercecie z duetem producenckim z Holandii Killing Skills - wynikiem tego jest praktycznie brak samplowanych bitów do czego Łodzianin nas przyzwyczaił. Zamiast tego dostajemy świetne moim zdaniem podkłady oparte w głównej mierze na instrumentach elektronicznych. Jeżeli chodzi o warstwę tekstową to sam raper wówczas oceniał je jako najbardziej osobiste w dotychczasowej karierze - moim zdaniem tak do końca nie było, ale nie zmienia to faktu że teksty są ciekawe i dobrze przewinięte.

Dla mnie osobiście jest to na prawdę bardzo dobry krążek. Ostry wreszcie spróbował trochę porapowac w innych aranżacjach i myślę że wyszło mu to na dobre. Na płycie mamy zarowno bardziej energetyczne kawałki jak i spokojniejsze, bardziej refleksyjne. Czy jest to najlepsza płyta Ostrego? W mojej opinii nie, ale na pewno jedna z lepszych i w tamtym czasie robiła ma mnie duże wrazenie. Jeżeli chodzi o kawalki, które najmocniej zapadły mi w pamięć, to były to: Pistolet do skroni, Grawitacja, Hybryd - ale polecam sprawdzić całość jeśli jest ktoś kto tego nie zrobił. Album na prawdę równy pod względem jakosci.

Moja ocena: 8,5/10

#rap #muzyka #polskirap
źródło: comment_lrr9qNcc2ZwV00PIeYYUNMlcTY6fc5ti.jpg
  • 1