Wpis z mikrobloga

#100polskichrapowychplytchallenge 9/100

Taco Hemingway - Trójkąt warszawski
Dziś płyta z 2014 roku. Drugi minialbum w dorobku warszawskiego rapera. Na płycie znajdziemy 7 kawałków opowiadających historię bohatera, śledzącego swoją eks, która zajętą jest już nowym żigolakiem imieniem Piotr. Tym krążkiem Taco z buta wbił się do świadomości słuchaczy polskiego rapu. Raper po 4 miesiącach (kwiecień 2015) od wrzucenia albumu do serwisów streamingowych wydał fizyczną wersję cdka w ilości 500 sztuk (na zdjęciu pierwsze wydanie). Leniwe flow - dla niektórych bardziej mówienie niż rapowanie. Mimo to płyta zyskała duże uznanie i była na pewno swego rodzaju dużym odkryciem.
Ja osobiście o płycie dowiedziałem się z forum Ślizgu jeszcze w momencie gdy była ona mało znana. Jest to jeden z albumów, który moim zdaniem zdecydowanie lepiej słuchać w całości aniżeli wybierać pojedyncze kawałki do przesłuchania. Na płycie da się odczuć jeszcze podziemny sznyt warszawiaka - co dla mnie jest dużą zaletą. Warto wspomnieć o głównym producencie tego krążka, czyli o Rumaku (prócz kawałka Mięso) - podkłady dość surowe, bez przesadnie dużej ilości dźwięków, ale dopełniające w bardzo dobry sposób rapowanie Taco. Dla mnie osobiście album ten jest bardzo dobry choć z całą pewnością nie najlepszy w dorobku rapera. Myślę że większość zainteresowanych płytę zna i słyszała więc polecać specjalnie nie muszę.
Moja ocena: 8/10

#rap #muzyka #polskirap
Pobierz tomkol - #100polskichrapowychplytchallenge 9/100

Taco Hemingway - Trójkąt warszaws...
źródło: comment_O7SnCxCEqWQhjb3urKnRMl3eruVM4x7y.jpg
  • 1