Wpis z mikrobloga

Skoro torrenty i nielegalne oprogramowanie jest według wykopków takie złe to niech zamkną pół polski. Według badań 90% graczy chociaż raz w życiu pobrało coś z P2P, a 30% gamerów używa ich regularnie, jeszcze dodajmy do tego nielegalne windowsy. Wychodzi na to, że według prawa w więzieniu powinno siedzieć 20 milionów ludzi z 40 milionowego narodu, ale na szczęście prawo w polsce przymyka na to oko, a wykopki wszędzie straszą jakie to są konsekwencje, wkurzyliście mnie takimi bezsensownymi postami o straszeniu policją #torrenty #internet #komputery #p2p
  • 20
Zresztą, żeby mieć sprawę sądową za torrenty to musisz dostać pozew cywilny. Na przykład jak pobierasz grę Ubisoftu, to firma ubisoft musi ci wytoczyć proces, a żadna normalna firma nie będzie ścigać setek tysięcy ludzi za piracenie najnowszej gry
@Larsberg: Bać to się możesz polskich filmów podczas pobierania. Taki ubisoft nie będzie ścigał miliona osób po całym świecie za ściągnięcie przykładowo najnowszego far cry. Nikt normalny nie będzie tworzył pozwów cywilnych po całym świecie
@Morelo: torrenty nie dla idiotów. Wpadają tylko Ci, którzy nie umią szyfrować ruchu.
@Larsberg: To. Jeśli ktoś chce ukryć adres IP, to może nawet to przez proxy zrobić. W niektórych klientach jest też opcja zgłaszania innego adresu IP, ale nie wiem, nie o testowałem jak to działa. Jak ktoś chce zaszyfrować ruch, to robi to samemu a nie ufa VPNom
https://www.wykop.pl/wpis/40428631/vpn-torrent-torrenty-informatyka-warez-dlaczego-ni/
@Morelo: nie no, po prostu biorą wyrywkowo, tj. kogo łatwiej złapać, to jest oczywiste. Ale generalnie zaszyfrowanie ruchu nie zaszkodzi, mniejsze prawdopobieństwo wylosowania wygrania tej wątpliwej jakości nagrody ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie ogranicza to tak mocno transferu jak VPN.
@Godid1951 Moim zdaniem działa to w odwrotną stronę. Jeśli ktoś bawi się w szyfrowanie to znaczy że ma coś do ukrycia i za takich biorą się w pierwszej kolejności ( ͡° ͜ʖ ͡°)