Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #dieta #intermittentfasting #fasting

Dopiero teraz, pomimo lat diety i treningow, miesiac po tym jak wyczyscilem miske, ogarnalem ilosc podazy weglowodanow ( obnizylem na korzysc tluszczy ), i zaczalem stosowac okresowo posty dluzsze niz 24h zaczalem ogarniac jaka to jest zajebista sprawa odzyskiwac zdrowie i nie jesc syfu, ktore wplywa na twoj organizm przez lata. Markery reaktywnych protein CPR obnizone do minimum, -7kg w dol, energii tyle, ze az czasem #!$%@?, a niedawno wrzucilem na jeden miesiac jeszcze mniej kalorii.

Wyrzucilem z diety napoje typu light, slodycze do zera na co najmniej dwa miesiace ( miesiac zlecial ), kawa do praktycznie zera w ostatnim miesiacu dwa espresso ( pracuje na zmiany, czesto nocki w branzy hazardowej ). Nigdy nie czulem sie lepiej. Post tutaj robi ogromna robote. Najsmieszniej jest jak jestem 20h bez jedzenia, a po nosem #!$%@? mi zapach skrzydelek bbq ktore serwuja u nas w kasynie.

@Estetykatopodstawa: przegladnalem pare twoich postow chyba poltora miesiecy temu i napewno w pewnym stopniu ich tresc o trzymaniu diety mialy pozytywny wplyw na moje decyzje tak wiec dzieki :)
  • 12
@888imieme: jem zazwyczaj w okresie 6-8h po takim dluzszym poscie chyba ze mi sie zachce to w ciagu 1-2h szczegolnie teraz jak kalorie mniej wiecej mam na 2-2.2k kcal

Przykladowy posilek to np stek z awokado pare odcinkow bekonu i slodki ziemniak z salata kiszona roznie, szukasz inspiracji, masz problem z ukladaniem posilkow?
@888imieme: z supli tylko vit d3 4000ui, omega 3 tak zeby kwasow bylo z 1-3G dha ale to tak na oko, ostatnimi razy w ogole nie jadlem omega 3, aha i zainteresowalem sie bromem pare dni temu - poczytaj
@maze: kulturystyka nie dla mnie, chodziłem trochę, ale byłem za słaby mimo dobrej diety i trenera, progress był minimalny więc odpuściłem rzeźbienie, teraz po prostu mam więcej aktywności fizycznej, zeby utrzymać obecną formę i wyglądać "w miarę dobrze". Interesuje mnie bardziej temat diety, aby mieć więcej energii, mniej stanów depresyjnych i po prostu się lepiej czuć w swoim ciele, stąd pytanie. Na ten moment odrzuciłem 90% cukru (kiedyś tabliczka czekolady, jakieś
@888imieme: sprobuj sobie zrobic 48h post na poczatek na wodzie z elektrolitami, herbacie zielonej na pw ci moge podrzucic co i jak, i sprawdz jak sie bedziesz czuc. Moze zamiast typowej “kulturystki” to po prostu treningi silowe oparte na wielostawowe cwiczenia.
@maze: tj. ten mój detoks od gównożarcia już trwa z 3-4 miesiące, to nie jest tak ze odstawilem wszystko tydzień temu. Wydaje mi się, ze to co już miało się "wypłukać" już się wypłukało, ale możesz podrzucić, chętnie spróbuję. Obecnie biegam kilka kilometrów (5-10) wolnym tempem co 2-3 dni, a w przerwach ogarniam jakieś proste ćwiczenia domowe typu brzuszki, pompki etc
@888imieme: tak, taki detoks choc nie lubie #!$%@? tego slowa bo kojarzy mi sie z tymi wszystkimi madkami z pani domu i ich prozdrowotnymi #!$%@? jest potrzebny, ale glownie w tym chodzi o to aby ruszyc z kopyta organizm, dac odpoczac insulinie - sprawic aby odzyskac jak najlepsza wrazliwosc, pobudzic pare innych hormonow do efektywniejszego dzialania i dac ci pewne rzeczy do zrozumienia o twoim ciele ;D
@zmasowanyatak: slodzone aspartamem, masa osob to pije i ma swietne sylwetki, @zmasowanyatak: to maja ze teoretycznie nie maja powodowac odpowiedzi insulinowej po wypiciu, a to robia ( jak podano w badaniach nad cukrzykami typu 2 i po moich wlasnych doswiadczeniach rowniez ) plus sa szkodliwe min na flore bakteryjna w jelicie cienkim