Wpis z mikrobloga

Witam, mój passat b5 ma problem z ogrzewaniem (nie ważne czy jest h1 czy 20 stopni ciągle leci zimne powietrze). Sprawdzony został termostat, z którym wszystko jest w porządku. Czego innego może być wina? Czy są jakieś bezpieczniki, które odpowiadają dokładnie za ogrzewanie? W ostateczności będzie trzeba zająć się nagrzewnicą, ale liczę, że to coś innego. Dzięki :) #samochody #motoryzacja #volkswagen #mechanikasamochodowa
  • 11
Powiem Ci tak, w Audi był problem tak jak opisujesz , zero ciepłego nawiewu. Jak 2 x pościliśmy silnik tak żeby z 10x włączył się wentylator to gorące powietrze wróciło a jak spuszczaliśmy płyn to syf szedł brązowy to płukaliśmy do czysta wodą i już 3 rok mija jak elegancko nawiew działa.
@FulTun: No to mnie zachęciłeś :D teraz zrozumiałem, że zdecydowanie lepiej początkowo zająć się tym, niz od razu bawić się w wymienianie nagrzewnicy. Będę musiał spróbować, pytanie czy mi się uda :P raczej potrzebowałbym kanał. Dzięki wielkie!
Bez kanału to zrobisz. Zobacz po której stronie masz w chłodnicy czujnik na dole i znajdź kawałek pochyłego terenu tak żeby tył pojazdu był wyżej i przechylony w stronę czujnika, ( koła skręć w drugą stronę dla bezpieczeństwa ) rozumiesz.... Wlej 1 butelkę płynu i puść silnik , jak sinik się nagrzeje do 90 c to włączy się wentylator i tak parę razy, spuszczasz wszystko z układu jak przestygnie żebyś się nie