Wpis z mikrobloga

@czynastolatek: jest tylko napisane o upaństwowieniu kilku przedsiębiorstw, to trochę za mało żeby można było mówić o socjaliźmie a co dopiero o komuniźmie. aktualny model gospodarczy to [społeczna gospodarka rynkowa ](https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Społeczna_gospodarka_rynkowa) chociaż faktycznie ostatnio zmienia się to trochę w stronę socjaldemokracji przez świadczenia socjalne. jedyne czego zdecydowanie brakuje to progresji podatkowej.
@animelover_97: PiS ma dupie finanse, jak komuniści; nacjonalizuje jak komuniści; robi ustawy z dupy, jak komuniści; nastawia motłoch na bogatych, jak komuniści; pisze ustawy na kolanie; jak komuniści.
Ja wiem, że to nie jest poziom Stalina / Lenina, ale czasy się zmieniły i w cywilizowanej Europie to, co #!$%@? PiS, spokojnie można nazywać komunizmem.
@czynastolatek: ehhhh widzę że to chyba nie dotrze do ciebie

Komunizm (od łac. communis – wspólny, powszechny[1]) – polityczna i ekonomiczna ideologia klasyfikowana jako utopijna[2], której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku własności prywatnej, kolektywnej własności środków produkcji i wspólnotowym podziale dóbr[3]. W pismach Karola Marksa, Fryderyka Engelsa i innych teoretyków marksizmu, komunizm jest przyszłym ustrojem rozwiniętych społeczeństw, w którym wspólnota własności obejmować będzie przede