Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dziadekmietek: @inzynier_robert: dzięki panowie, spróbuję pomysłu ze zostawieniem zegarka na kilka dni, a jak nie pomoże to zostawię sprawę specjaliście.
@Pantokrator: jak się bardziej teraz zastanowiłem, to faktycznie, kilka dni temu zegarek spadł mi na ziemię podczas zakładania. Wydaje mi się jednak że działał po tym incydencie jeszcze kilka dni poprawnie.
@a3sa no to osobliwa sprawa, ale widać gleba mu zaszkodziła i w takim wariancie faktycznie trzeba oddać do regulacji.
Namagnesowanie to fajny problem, bo łatwo przeoczyć (ot, kładziesz zegarek na czas jakiś na mocniejszym głośniku od laptopa, który sobie działa i może to już wpłynąć na dokładność - to jedyne logiczne wyjaśnienie, czemu zegarek mojej wybranki serca raz chodzi dokladnie, a potem w ciągu paru dni zyskuje 3 minuty i zawsze dzieje
@a3sa: Namagnesowanie zegarka objawia się tym, że włos uleka sklejeniu i przez to zegarek zauważalnie przyspiesza. Możliwe, że to jest przyczyną. Drugą przyczyną może być to o czym wspomniałeś, a mianowicie, że zegarek spadł Ci na ziemię. Niestety zegarki automatyczne to bardzo delikatne urządzenia i łatwo je uszkodzić. Oddaj zegarek do zegarmistrza, powinien to ogarnąć.
@MiensoMielone: Zegarmistrz wyregulował mechanizm. Dalej nie jest tak jak było po wyjeździe z fabryki - zegarek łapie z minutę opóźnienia na dobę. A tak poza tym to oceniam bardzo dobrze - dbaj a posłuży długo.