Wpis z mikrobloga

@Rinter: elo miraski, szukam okularów do pływania, jak wygląda sprawa antifoga w tych droższych okularach~150-200 zł? ostatnio próbowałem popływać ale moje stare okulary nie nadają się do niczego, parują po dwóch długościach a płyn antifog od areny nie pomaga, no może coś tam poprawi ale zamiast 2 przepłynę 6 długości i to wszystko, dalej zaparowane. Rozmawiałem z ratownikiem i mówił, że właśnie w tych droższych okularach ten antifog jest bardzo dobry i nawet kilka lat można takich używać bez problemu. Nie wiem na ile to prawda na ile nie, ja zawsze miałem do czynienia z tymi tańszymi za 50-80zł i po paru razach była kicha. Potwierdzicie słowa ratownika, zaprzeczycie? Może polecicie jakieś konkretne modele, ale zwykłe, nie szwedki? Bo na razie zamiast chodzić na basen chodzę na saunę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#basen #plywajzwykopem #plywanie
  • 5
  • Odpowiedz
@Rinter: elo miraski, szukam okularów do pływania, jak wygląda sprawa antifoga w tych droższych okularach~150-200 zł? ostatnio próbowałem popływać ale moje stare okulary nie nadają się do niczego, parują po dwóch długościach a płyn antifog od areny nie pomaga, no może coś tam poprawi ale zamiast 2 przepłynę 6 długości i to wszystko, dalej zaparowane. Rozmawiałem z ratownikiem i mówił, że właśnie w tych droższych okularach ten antifog jest bardzo dobry
  • Odpowiedz
@Rinter: Jeżeli już koniecznie chcesz jakiś antifog to spróbuj Foggies chyba od SBR, podobno najlepsze. Ale tak w ogóle to najlepszym antyfogiem jest ślina. Modele okularek dobieraj pod względem tego jak Ci się w nich pływa. Większość pływaków na świecie pływa w szwedkach za 50 zł ale to wyższy poziom zaawansowania. Potrzebujesz okularki do Open Water czy na basen?
  • Odpowiedz
@KapitannKnykiec: na basen jedynie. Szwedki raczej nie, pływam całkowicie rekreacyjnie, chciałem powrócić do basenu bo przez 2 lata od złamania nogi trochę się zapuściłem, ale w czasie sesji potrafiłem przepłynąć 80-120 długości i chciałem wrócić do tego poziomu. Wcześniej chodziłem na basen gdzie były po 2 osoby na tor to mi nie przeszkadzało, ale przy 4-5 osobach lepiej już coś widzieć :P Próbowałem śliny, mydełka i nic :/ Tak czy siak
  • Odpowiedz
@Rinter: Jeżeli już koniecznie chcesz jakiś antifog to spróbuj Foggies chyba od SBR, podobno najlepsze. Ale tak w ogóle to najlepszym antyfogiem jest ślina.


@KapitannKnykiec: nie zgodzę się. Upierdliwe i nie do końca skuteczne.
Z ciekawości kupiłem marker anti-fog w decathlonie - i działa idealnie! Smarujesz, po paru minutach przepłukujesz w basenie i przez godzinę o parowaniu nie ma mowy! Serio polecam ( ͡ ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Rinter: Każdy antyfog się zmywa i po tygodniu nic nie zostaje. Na reddicie czytałem taki patent: robisz roztwór szamponu (cokolwiek będzie dobre) z wodą i tym pryskasz odrobinę i zostawiasz na chwile i wycierasz ściereczką.
Okularsy mam arena cobra mirror i jestem bardzo zadowolony. Używam od lutego i są jak nowe (ale dbam o nie)
  • Odpowiedz