Wpis z mikrobloga

Ale kurna nie rozumiem tego zwyczaju ze jak idzie się na jakiś egzamin jak matura to trzeba być ubranym jak na rozmowę o prace czy wesele, idziesz tam napisać prace na która się uczyłeś ostatnie lata. Nie oceniają cię jak wyglądasz, tylko oceniają co napiszesz wiec po co chodzi się w koszulach albo garniturach na matury? Żeby zdjęcie do gazety ładne było czy co :v #matura
  • 50
@snickers111a: Matura w Polsce to bzdura i komedia. W Norwegii można przyjsc na egzamin w dresach i czapce, i nikt nie ma bolu dupy. Tam rozumieja, że egzamin to stresujaca sprawa i nie trzeba jeszcze bardziej srestowac ludzi, wymagajac jakiegos pajacowania w specjalnym stroju. Sam mature zdawalem jedynie w koszuli i chinosach, bo bez przesady kurde zeby od razu w garnitur wskakiwac. (Sorry, nie moge zainstalowac polskiej klawiatury tymczasowo).
Skoro ciężko Ci założyć garniak na maturę, to co będzie potem, jak trafisz do jakiegoś korpo? No chyba, że masz inny plan na życie. Tak czy siak, Lepiej się przyzwyczajaj, uniform z mc donald's nie wyglada na wygodny xD
Zeby to jeszcze dobrze wygladało ale często tak mlode osoby w połączeniu z 0 wiedza Polaków o dobieraniu odzieży (nawet sprzedawczynie często nic nie wiedza w temacie) daje absolutnie kuriozalne polaczenie za długich/krótkich marynarek po bracie szerokich jak żagiel spodni i tandetnego świecącego poliestru... Wiem bo niedawno sam przez to przechodziłem i dobranie garnituru w tym wieku to prawdziwa masakra szczególnie jak ktos nie jest asertywny i uwierzy sprzedawczyni ze wyglada ok
@snickers111a tradycja, mówi to panu coś? Nie chcesz to nie. Twoja sprawa, ale skoro Ty nie chcesz szanować tradycji grupy, w której żyjesz nie oczekuj od tej grupy że będą szanować to co Ty robisz. Z fartem mordeczko.
Skąd w ogóle ten termin? Jak wiem kto ruchał Łęcką i umiem policzyć pochodną z e do x to znaczy, że jestem dojrzały?


@dwugitofenobezlikusensolikum: Kiedyś ktoś po maturze był dojrzały, mógł w kulturalny sposób, z zachowaniem poprawnej polszczyzny porozmawiać na wiele tematów.

Obecnie patrząc na choćby kulturę wypowiedzi i analfabetyzm wielu wykopków po maturze widać, że jest inaczej. ¯\_(ツ)_/¯
@snickers111a: U mnie na mature wszyscy przyszli w garniturach albo dziewczyny w eleganckich kieckach.
Ja przyszedlem w Niebieskiej koszuli i Czarnych jeansowych spodniach w swoich normalnych skorzanych butach.
Bylem w miare elegancko ubrany, ale nie wypicowany jak koledzy i kolezanki. Tylko ze wtedy w maju bylo goraco.
@snickers111a: moze kiedys zrozumiesz jak wiele jestesmy w stanie wyrazic swoim ubiorem. Najlatwiej jest spojrzec na ludzi pierwotnych chodzacych na codzien prawie nago, ktorzy stroje (i nierzadko maski) przywdziewają na specjalne okazje. Za zwyczaj mają wyrazac radosc, smutek lub zlosc, wrogość. Tak samo my przychodzac w okreslonym stroju w dane miejsce wyrazamy nasz stosunek do niego. Mozesz isc do kosciola czy na mature w dresie i wyrazic powszechnie lekcewazenie albo na