Wpis z mikrobloga

  • 1
Chce wyczyścić kolektor ssący (plastikowy) w samochodzie i zastanawiam się jak to dobrze zrobić.
Myslalem, żeby zalać go i zamoczyć w benzynie ekstakcyjnej na godzinę albo dłużej i wyczyścić myjką.
Czy ta benzyna ekstrakcyjna nie zaszkodzi temu kolektorowi z racji że jest on plastikowy?

#motoryzacja #bmw #e46 #diesel
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Slash_: Bardzo zasrany jest? Też to chciałem robić, ale tak wstępnie oszacowałem że by mi to parę dni zajęło, a i tak wszędzie bym nie dotarł. Przecież to musi bardzo dobrze wyschnąć na koniec. Moim zdaniem jak nie ma kosmicznych ilości nagaru, tak że znacząco zmniejszają średnicę dolotu, to bym sobie darował.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Slash_: Jak masz dostęp do dużych ilości acetonu lub innego tego typu rozpuszczalnika, najlepiej w sprayu to napsikaj i zostaw. Potem śrubokrętem trochę poskrob i na końcu jeszcze raz psikaj to wszystko i sprężonym powietrzem. Ja tak robiłem i było mega dobrze. Ewentualnie gorąca woda, duże ilości płynu do naczyń, zostaw na noc i następnego dnia myjką ciśnieniowa. Na samym końcu powymieniaj wszystkie uszczelki
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jamtojest nie wiem czy dużo czy nie bo jeszcze nie wziąłem się za rozkręcanie tego. Planuję robić to na koniec tygodnia.
Wiem na pewno, że nie było to ruszane od co najmniej 5 lat ani czyszczone także może być ciekawie.
@wxx71 dzięki za poradę!
  • Odpowiedz
@Slash_: Jak zdejmiesz to zajrzyj w te kanały. Jeśli masz tak, że po prostu jest tam jakiś osad, to ja bym nie ruszał. W jednym aucie jak zdjąłem kolektor, to się okazało że nagaru było tyle, że kanały dolotowe były zmniejszone gdzieś o 70% xD Po prostu centymetrowa warstwa syfu. Wtedy wiadomo, że czyszczenie jest konieczne, ale jak się minimalna ilość to ja bym się nie męczył. Niestety tego kolektora
  • Odpowiedz