Wpis z mikrobloga

@SnDa79 #!$%@?ą mnie już tacy piwosze-neofici, co to #!$%@? całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych.
Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje dupy. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie
@SnDa79 z czeskich piw to raczej skupiam się na lokalnych tworach jak Oderberg w Boguminie, czy Larische tudzież Frystacke z Karwiny, gorąco polecam
@lastro: sporo, nawet koncerny zaczely robic dobre piwska, takie jak okocim, ksiazecze pszeniczne, portery zywca, grodziskie maja fajne piwka ktore sa w zabkach i biedronkach
@SnDa79: jak dla mnie piwa z polski to jest top tier na mapie europy i nawet swiata, wszedzie indziej poza USA robia to samo do porzygu
@SnDa79 Czeska wersja pilsa to też gunwo ale ciągle lata świetlne przed "polskimi" koncerniakami.

Ale to jest nic. Polska buraczana kultura picia piwa i jedzenia w knajpach to poziom Zimbabwe w porównaniu do Czech. To są mistrzowie w tym.
@Hatespinner:

Miało być coś o dobrym piwie a wymieniasz koncernowe szczochy.

Radegost extra horky - życzyłbym sobie, żeby w Polsce koncerny wydawali takie desitki. Fakt bycia koncerniakiem wcale nie powoduje automatycznie, że produkowane przez nich piwa będą gówniane, tak samo jak piwa kraftowe nie zawsze są zajebiste, choć są produkowane przez mały, rzemieślniczy browar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
34 korony Radegast w knajpie 42 korony pillsner urquell.

dlatego napisałem 90%. Preferuje u nas Namysłów lub Mastne z Cieszyna.


@SnDa79: "dobre piwo" a wymieniłeś praktycznie same szczochy koncernowe xD