Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki którzy znają się na #prawo Jeśli jestem zameldowany gdzieś na pobyt stały (np dom rodzinny), to czy oni tam zameldowani mogą odmówić mi mieszkanie tam bez prawomocnego wyroku? Pytam w kontekście wymaganego coraz częściej przy wynajmie mieszkania poświadczonego notarialnie zaświadczenia z innego miejsca (znajomi, rodzina), że w razie rozwiązania umowy mnie przyjmą u siebie. Na mogą uwagę, że dom rodzinny mam i jestem tam zameldowany, pani z biura pośrednictwa #nieruchomosci że rodzina tam mieszkająca może odmówić mi zamieszkania i muszę to notarialnie potwierdzić, ci wydaje mi się absurdem...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenToTamTaki: notarialne potwierdzenie jest konieczne przy tzw. najmie okazjonalnym. Czyli wynajmujący może cię wyrzucić bez konsekwencji, ale musi iść z tobą do notariusza żebyś się na to zgodził i podał miejsce gdzie po wyrzuceniu się zatrzymasz. Forma notarialna jest niezbędna dla właściciela.

A ogólnie to mieszkanie „przy rodzinie” nie jest sformalizowane, rodzina może cię wyrzucić lub nie wpuścić. Ty możesz ich pozwać do sądu, najwyżej dostaniesz alimenty od nich.

Żeby
  • Odpowiedz