Wpis z mikrobloga

Nie składałem żadnego zamówienia na nową kartę ani nic, a dzisiaj dostałem od banku kartę wielowalutową do konta osobistego, czyli że mogę płacić w kraju i za granicą bez przewalutowania. Bank tak z siebie takie coś wysyła czy to jakiś scam? I teraz pytanie co ze starą kartą, która nie miała tej opcji? Po prostu przesiąść się na tą nową? Wybrać sobie jakąś? Stara stała się nieaktywna?
#ipko #pkobp #pko
  • 3
  • Odpowiedz
@finchx: A nie kończy ci się po prostu ważność starej karty?

a dzisiaj dostałem od banku kartę wielowalutową do konta osobistego, czyli że mogę płacić w kraju i za granicą bez przewalutowania

Samo z siebie to tak nie działa. Musisz założyć rachunki walutowe i podpiąć kartę. Tak samo mogłeś to zrobić ze starą kartą.
  • Odpowiedz
czyli że mogę płacić w kraju i za granicą bez przewalutowania


@finchx: o ile masz konto w danej walucie
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/karty/karty-do-konta/karta-wielowalutowa-do-konta/

1 Warunki, jakie należy spełnić, żeby nie doszło do przewalutowania:

a. Operacja musi być realizowana w walucie EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK lub SEK.

b. Bank prowadzi dla Klienta rachunek w walucie operacji (jednej z wyżej wymienionych), który jest podpięty do karty w chwili realizacji operacji,

c. Na rachunku walutowym
  • Odpowiedz
@MichaelT128: @darek-jg: W sumie to całe przewalutowanie mnie nawet nie interesuje na razie, ale spojrzałem teraz na starą kartę i rzeczywiście miała ważność do maja i pewnie przez to mi przysłali nową. Dzięki, teraz już wszystko jasne.
  • Odpowiedz