Wpis z mikrobloga

#bmw #e39 #mechanikasamochodowa

Jako, że tutaj dowiaduję się więcej i szybciej niż na grupach, czy forach, to z problemami/pytaniami będę uderzał na wykop :P

Przechodząc do meritum. Dzisiaj po kilku godzinowym postoju coś przy odpaleniu piszczało w okolicach alternatora. Po przejechaniu kilkunastu kilometrów przestało. Czy to był pasek klinowy? Jeżeli tak, to co jeszcze oprócz niego wymienić przy okazji lub co sprawdzić?
  • 19
  • Odpowiedz
@Arturrow: Dzięki. Jak już pasek klinowy wymieniam, to od klimatyzacji też. Co do napinaczy, może profilaktycznie także wymienić, zamiast sprawdzać? Od razu spokój by był. Oprócz tego, warto również wymienić pompę wody?
  • Odpowiedz
@SerasVCT: napinacze można sprawdzić przy zdejmowaniu paska, u mnie było tak że miałem wyciek przy termostacie i płyn chłodniczy wypłukał mi smar z rolek i łożyska alternatora i piszczały, dałem kilka kropelek oleju do przekładni na łożysko alternatora i jak ręką odjął, smigam tak już tak pół roku i jest cisza, najgorzej było przy ruszaniu na włączonej klimie jak dochodziło do największego obciążenia.
Imo można wymienić pompę wody i napinacze
  • Odpowiedz
@Arturrow: No ogólnie właśnie w tym tygodniu chcę wymienić olej, filtr oleju, uszczelkę podstawy filtra oleju i zawór odpowietrzania zbiornika paliwa. To jak już coś zapiszczało, to wymieniając od razu pasek klinowy i od klimy, napinacz, pompę wody i łożysko alternatora będę miał spokój później, bo i tak kilka innych części w tych okolicach będę wymieniał. Jak to widzisz?

Co do tego ruszania na włączonej klimie, to właśnie po południu
  • Odpowiedz
@SerasVCT: wymieniałem uszczelkę podstawy, najlepiej zdjąć oba paski i je wymienić, rolki kosztują z tego co pamiętam około 100zł za dwie na napinacze, jutro będę w domu to mogę opisać co trzebaby zdjąć do wymiany i co najlepiej przy okazji wymienić napisz na pw to ci dam znać do 17 co należałoby wymienić, co trzeba wyjąć a do 23 ile takie rzevzy kosztują +/-
  • Odpowiedz
wymienić


@SerasVCT: wymienia się to co jest popsute/uszkodzone albo to co może zaraz się zepsuć, znajdź serwis który specjalizuje się na bmw, wstaw do nich i już
  • Odpowiedz