Wpis z mikrobloga

#100smiesznychwiosek

Dzień 95/100

Podobno ostatni odcinek #graotron #got przyniósł wielki niedosyt.

Sam nie oglądam tego serialu, ale postarałem się znaleźć parę pasujących wiosek ze strzępków informacji, które dotarły do mnie z Gorących
( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Więc jak wiadomo, Zima szła, szła i w końcu nadeszła.

Zimnica – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie oleśnickim, w gminie Oleśnica

Żeby im zapobiec zbudowano

Murów – wieś w Polsce, położona w województwie opolskim, w powiecie opolskim, w gminie Murów


Na murze stacjonowała Nocna

Straż – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Sokółka

Wśród nich bardzo znany Jan Śnieg, znany z tego że wiedział mniej od Sokratesa ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Niewiadoma – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie sokołowskim, w gminie Sabnie

Z jego późniejszą historią powiązana jest też osoba jednej z głównych bohaterek serialu, Daenerys

Dankowice – wieś w Polsce położona w województwie śląskim, w powiecie bielskim, w gminie Wilamowice


Znaną też jako Matka Smoków

Smokowo – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, w gminie Kętrzyn

Daenerys należy do rodu Targaryen, jednego z ważniejszych w fabule, tuż obok rodu Lannister i Stark.

Starków – wieś sołecka w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie słubickim, w gminie Rzepin

A ostatnio fabuła mocno kręci się wokół Brana, zwanego Trójoką Wroną, lub, w polskiej społeczności, troooooszkę inaczej ( ͡ ͜ʖ ͡)

Sroki – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie krotoszyńskim, w gminie Kobylin

I to by było na tyle...

A nie, zaraz, zapomniałem o pewnym odźwiernym ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Chodory – wieś w Polsce położona w województwie podlaskim, w powiecie białostockim, w gminie Turośń Kościelna

#dolnoslaskie #dolnyslask #opolskie #opolszczyzna #podlaskie #podlasie #mazowieckie #mazowsze #slaskie #slask #warminskomazurskie #mazury #lubuskie
Pobierz MechanicznyTurek - #100smiesznychwiosek 

Dzień 95/100

Podobno ostatni odcinek #...
źródło: comment_htlwlkptNsWgR2ve9uM53vjnzC5vfBdy.jpg
  • 5
@MechanicznyTurek: Przy innym rezultacie Jałty do dziś mógłby być w Polsce ( ) Koniec OT.

Jeszcze z mojego powiatu Horodło, miejscowość znana z historii Polski, przy lekkim odwróceniu liter wyjdzie Hodorło ( ͡° ͜ʖ ͡°)