Wpis z mikrobloga

#kupno #rower Zastanawiam się nad kupnem roweru:

Obecnie mam do wyboru używany:
https://www.olx.pl/oferta/rower-specialized-CID767-IDzFvQE.html#f2267bc19a

oraz zastanawiam się nad nowym:
https://allegro.pl/oferta/rower-spartacus-cross-4-1-alivio-hydraulika-disc-6828217562

W sumie kusi mnie też kross który daje 5lat gwarancji.
Nie znam się za bardzo. Wybrałem te rowery - bo nie chciałbym, żeby się nie psuły i wytrzymały również 3 dniowy wypad w góry po drodze kamienistej (co chyba dy-sklasyfikuje używkę bez amortyzatora).
xaoc - #kupno #rower Zastanawiam się nad kupnem roweru:

Obecnie mam do wyboru używ...

źródło: comment_I6ZLk1LSaZWsexpsnxiRuLzOfxv04FDE.jpg

Pobierz
  • 18
@xaoc: Specialized to porządna firma, a w tej cenie dostaniesz gunwo, a nie amortyzator. Z drugiej strony skoro chcesz jechać w góry to nie brałbym tego speca, bo na gładkich oponach 30mm wypierdzielisz się na pierwszym kamieniu na prostej drodze. No chyba, że zakładasz jazdę tylko po takich szutrach, jak na zdjęciu Speca to tak - wtedy wybór jest prosty. Po za tym ten Spec to świetna maszyna wszędobylska - sztywna,
@kapuczina_corki_somsiada: @adii_22: Zrównałeś tego spartacusa jak by to było totalne gówno - a mi się wydaje rozsądny w tej cenie. Wygląd tego roweru faktycznie nie jest zbyt nowoczesny - ale komponenty wydają się być w porządku - porównując do innych firm w tej kategorii cenowej.
Brałbym specialized bo jest o wiele lepszy ale oba rowery mają za wąskie opony do jazdy po drodze kamienistej. Na kamienie minimum 1,95" a nie będzie się dało założyć im takich opon.
@xaoc: Specialized ma lepsze przerzutki jednak ma z przodu korbę 50-34 więc na podjazdach może być ciężko, musiałbym określić gdzie po tych górach będziesz jeździł i jaką masz kondycję.

W tej cenie nie dostaniesz dobrego amortyzatora ten Spartakus to rower crossowy więc też na duże kamienie się nie nadaje.
@xaoc: komponenty może i są ok, ale całość jest jakimś nieporozumieniem za 1800zł i wkurza mnie za każdym razem, gdy widzę ten marketowy szrot jako coś polecanego do 2000zł. Ta cena to jakiś absurd.
@kapuczina_corki_somsiada: @p4trykx: Dzięki panowie.
A czy możecie polecić jakiś nowy rower w okolicach do 2k? Ja w planach miałem kupić przejściowy rower używany za 1k i w sumie pewnie się zdecyduję na tego specialized - ale jeśli by się nie udało to chciałbym mieć alternatywę.

Zależało mi w sumie mocno na uniwersalności - no ale to kosztuje kilogramy i tak większość czasu będzie on spędzać na asfalcie i w mieście
@xaoc: Gianat Roam , Kross Evado lub Unibike Viper warto też pochodzić po sklepach może mają jakiś zeszłoroczny model to na pewno będzie taniej a raczej technologia tak do przodu nie idzie. Zastanów się też czy jednak nie lepiej kupić gravela np. Marin Four Corners ale to już trochę drożej wychodzi.
@p4trykx: Patrząc na te co podesłałeś to wizualnie wyglądają lepiej - ale np. ten ma Turneya co jest najgorszę grupą osprzętu

Oczywiście te które kosztują 3k są lepsze ale kosztują 1k więcej. Wydaje mi się, że najrozsądniejszym będzie kupienie właśnie takiej używki a jak będzie chciał już bardzo dobry rower to sobie musi więcej uskładać.
@korin_: no za taką cenę Spec będzie o wiele lepszy niż nowe rowery ~2000. Może jakieś zeszłoroczne modele.
Jednak sprawdź przed zakupem czy np. napęd nie jest wyeksploatowany. https://www.youtube.com/watch?v=M6ZTT0SyqwM
Jeśli np. ma wyciągnięty łańcuch i zjechaną tylną zębatkę to wymiana wyjdzie +- 150 zł.
Jak nie masz przymiaru to przyciśnij trochę na najmniejszych zębatkach z tyłu jeśli łańcuch nie będzie przeskakiwał to powinno być ok.
@xaoc: zależy jaką masz drogę do pracy ;-) na krawężniki to się chyba ten rower słabo nadaje niby oryginalnie miał szerokość opon 28mm. Ważnie żebyś sprawdził czy wielkość ramy będzie do ciebie dopasowana. Nie wiem dokładnie co oznacza to 50 ale to chyba jakaś mała rama.