Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki z #hearthstone ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Wdałam się ostatnio w dyskusję, choć dosyć jednostronną niestety, na temat nazewnictwa w naszej ukochanej grze.

W celu rozwiania wątpliwości wrzucam ten post z nadzieją na otrzymanie opinii szerszego grona.

Pytanie:

Talie w Hearthstone dzielimy na:

- Aggro;
- Control;
- Combo;

Czy dodajemy jednak do tych typów takie jak:

- Tempo;
- Token;
- Zoo;
- Otk;
- Pirate;
- Murloc;
I cała masa innych nazw nadanych przez twórców tychże archetypów.
Czekam na opinie mireczków i wołam kompana z dyskusji @Aldarith :)

Link do wpisu z dyskusją(komentarze)
  • 10
@Sofa: Token,zoo,pirate,murloc to talie aggro. Dokładniej są podtypy aggro, bo różnią się typem stronników,albo sposobem budowania boardu,ale ich celem jest zabicie przeciwnika tak szybko jak się da.
@Sofa: aggro control i combo to grupy "główne". Można też do tych grup zaliczyć midrange, bo takie cos pomiedzy aggro i controlą, ale to kwestia dyskusji.

Tempo, token, zoo itd. to podgrupy. Takie rozwidlenia aggro, ale to dalej aggro.
Tak samo w przypadku jakichś otk do combo czy innych nazewnictw.
@Sofa: e tam, #!$%@? chłopak :) dostrzega jakiegoś murlock szamana w mecie, którego nie ma..
myśli, że tempo rogue to wyłącznie talia tempo, a rogue potrafi zadać 16 obrażeń w jednej turze i jeszcze uśmiechnąć się.
w ogóle pomija zoo warlocka, który czasem pojawia się w mecie i w niedawnej bójce gdzie grało się talia ze standardu miał największe win ratio
później mówi, że zoo to tempo talia, a jednocześnie mówi,
@Sofa: @dante60-3: @Fiktorianin: Jesteście złamanymi baranami i smutnymi paruwami. Mógłbym jeszcze podjąć się dyskusji, gdyby Wersalka nie łgał jak pies i zarzucał mi, że podzieliłem rodzaje talii na m.in. Pirate
Powiedz mi inteligencie, jakim sposobem deck Pirate może być rodzajem decku, skoro to Pirate opisuje rodzaje jednostek występujących w tym decku, nie mających nic wspólnego z mechaniką czy konstrukcją talii?
Albo nie. Nie odpowiadaj. Lecisz na czarno. Tak jak