Wpis z mikrobloga

Hej,
zastanawiam się nad zakupem nowego #komputery do #gry i zastanawiam się nad zestawem:
https://www.chillblast.pl/chillblast-fusion-red-rock-ii-gaming-pc.html?category_id=537

Kupię coś lepszego w cenie do 4k zł?

Ten kosztuje 3,8k i ma na pokładzie:
Procesor: AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
Obudowa: CORSAIR CARBIDE SPEC-04
Chłodzenie: Wraith Stealth
Pasta termiczna: SlientiumPC PT-2
Płyta główna: Gigabyte B450 Aorus M
Pamięć: 16GB DDR4 2666MHz (2 x 8GB)
Dysk systemowy: SSD 120GB
Dysk twardy: 1TB HDD
Zasilanie: SilentiumPC Vero L2 500W
Karta dźwiękowa: Onboard High Definition Audio
System operacyjny: 30 dniowa wersja Windows 10 Home 64bit
Okablowanie: Okablowanie Chillblast Elite

Patrząc na szybko po cenach w necie, same części to jakieś 3,4k zł.

Gram głównie w Europę Universalis, Football Managera i ETS2. Czasem odpalę jakiegoś Total Wara.

Mogę liczyć na Wasze opinie?
Dzięki Mirki.

#kiciochpyta
  • 9
@NagiMiecz: Spoko, tylko zależy mi na wygodzie i np. 5 lat gwarancji (w tym dwa door-to-door) to dla mnie mocny argument żeby nie kupować wszystkiego samemu od różnych dostawców. Tak myślę, że te 400 zł różnicy pomiędzy ceną zestawu a zakupem wszystkich części samemu to przystępna cena za tego typu luksus. Czy miałeś coś innego na myśli?
@Skandalista:
na + dla kupna samemu części:
*cena poszczególnych części jest mniejsza niż taki zestaw
*jak padnie jeden element to go odsyłasz na gwarę a na ten czas dajesz coś słabszego / działasz bez - zostajesz z kompem
*gwarancja sklepowa to często kupa, dno i metr mułu - wyślesz, stwierdzą że uszkodziłeś i tyle z gwarancji - tylko producenta, bo wtedy większa szansa na wymianę przedmiotu na nowe
*wiesz co składasz,
GTX 1060 6 GB zaraz bedzie warte nowe góra 800, Spadek wartości 2600 nastąpi wkródce, ale radzenie czekania na nowe ryzeny dobre 3 miechy to głupota.
2666MHz, pamięci bez marki
Gigabyte nie umiał zrobic nawet średnich B450. Wszystkie delikatnie ujmując są kiepskie.
Za 3,8K można liczyć na RTX 2060 i to jako minimum.

jeżeli chcesz szybką naprawę 48H, D2D bo pracujesz i chcesz zarabiać pieniążki to rozumiem.

jeżeli to ma być sprzęt