Wpis z mikrobloga

@marfiusz: No powiem ci że jakość tragiczna :X sprawdź temperature wydaje się za duża, skalibruj extruder i ilość podawanego filamentu wygląda na to że za dużo go podaje, czy extruder nie przeskakuje (momentami znowu wygląda jakby nie podawał wcale), czy nie drukujesz z zadużą predkoscią przez co model jest nieregularny są linie na pionowych krawędziach czyli hot end podczas podawania filamentu może się chybotać przez za dużą szybkość bądź naciąg
  • Odpowiedz
  • 0
@myszaks
1. Bez niej miałem problemy z przyleganiem pierwszej warstwy.
2. PLA
3. 200*C , 60*C , 0,2mm
4. Cura 3.4.1 a modeluje w blenderze/inventorze
Prędkość druku 40mm/s
  • Odpowiedz
  • 0
@Fantomkiller to ja poproszę dłużej :D to jest po wstępnym skalibrowaniu, póki co poszperałem za jakimiś gotowymi profilam i po mału zmieniam i dopasowuje. W porównaniu z całkiem pierwszym wydrukiem i tak jest niebo lepiej xd
  • Odpowiedz
@marfiusz:
1. A z czego jest stół? Nie znam dokładnie tej drukarki, ale sprawdź czy w ustawieniach nie ma możliwości Kalibracji pierwszej warstwy. Sprawdź też sobie czy stół jest dobrze wypoziomowany.
3. Możesz spróbować podnieść temp. hotendu do 210 dla pierwszej warstwy. Ja na Prusa MK3S drukuje 215/60
  • Odpowiedz
@marfiusz: No to sprawdź w pierwszej kolejności naciąg pasków, ogólnie stabilność całej drukarki czy trzyma piony poziomy nic nie lata nie stuka. No i ultra ważne to tak poziomowanie stołu dokładne powinno wtedy przy dobrych ustawieniach trzymać dobrze druk na stole. Taśma niby nie przeszkadza ale z drugiej strony dodaje roboty :D co prawda mam inny model drukarki ale wiele problemów jest podobnych :)
  • Odpowiedz
  • 0
@myszaks stół to aluminium. Chcę najpierw ją trochę usztywnić, bo zauważyłem że stół po kilku wydrukach jest znowu do ustawienia. W sumie jeden detal wydrukowałem w całości przy 210 stopniach i ogólnie wyglądał lepiej.

@Fantomkiller otóż właśnie stuka xd supergówniane łożyska i fabryczne luzy są tragiczne. Właściwie to żal było mi to składać w tej formie w jakiej to widziałem... chcę poprawić jakoś druku, wydrukować kilka elementów usztywniających i wtedy
  • Odpowiedz
@marfiusz: aluminiowe stoły mają dość kiepską przyczepność i rozszerza się niestety trochę przez co również mogą Ci się wykrzywiać wydruki. Jeśli po usztywnieniu i kalibracji nadal będą problemy możesz spróbować nakleić arkusz PEI na stół
  • Odpowiedz