Wpis z mikrobloga

Hej mirki. Planuję zainwestować około 12k PLN w kupno dolarów. Posiadam konto w PKO BP.. Zastanawiam się jak to ugryźć najlepiej żeby poza spreadem nie ponosić zbyt wielu opłat wymiany/przelewu dolarów. Myślałem albo o revolucie, którego posiadam (ale trochę boję się mrozić tam takie pieniądze, zwłaszcza, że wiem że potem może być problem jakbym chciał je szybko przelewać na konto w PKO) albo o jakimś internetowym kantorze typu rkantor, który ma umowę z PKO BP na darmowy przelew dolarów. Z tym drugim mam ten problem, że nie wiem co musiałbym zdobić w moim banku abym mógł po zakupie dolarów "odebrać" je na koncie w PKO i gdzie będę je widział. I czy któraś ze stron naliczy mi jakieś opłaty o której nie wiem. Pomóżcie mirki, proszę. Jestem w tym zielony, a google nie do końca daje odpowiedź na moje pytania.

Z góry dzięki za pomoc :)

#pkobp #banki #pieniadze #revolut #kantor #waluty #dolar #pytaniedoeksperta
Machinae_Supremacy - Hej mirki. Planuję zainwestować około 12k PLN w kupno dolarów. P...

źródło: comment_FdJXvUZp9sXH04ZYDQyZ15SJTdPkQHm2.jpg

Pobierz
  • 45
@JK91 właśnie o to mi chodziło, czytałem że revolut może blokować takie zabawy kiedy wpłacę duża kwotę, przerobię na USD, a po jakimś czasie nie robiąc żadnych zakupów kartą, po prostu zworce pieniądze na swój rachunek krajowy.


@Machinae_Supremacy: Rozumiem te obawy, napisałem tylko że jest taka opcja i że jest najtańsza. Nie namawiam jakoś specjalnie do tego, bo też polecam zawsze traktować Revolut z rezerwą.

Ale to co piszesz nie jest
Domyślam się że wsyastko się dobrze kończy ale po co robić sobie dodatkowe nerwy przy pieniądzach :)


@Machinae_Supremacy: Zgadza się. MIałem taką sytuację. To właśnie opisuję jako mój przykład konieczności traktowania Revolut z rezerwą.

W ubiegłe lato spędzałem dużo czasu służbowo w Norwegii. Zapłaciłem Revolutem prawie 15kPLN za noclegi. Wszystko przeszło ok.

W weekend byłem na wycieczce - wtedy zaliczyli fakap. Transakcja raportowała się jako odrzucona, pieniądze blokowali. Zablokowali mi jakieś
@Machinae_Supremacy, w takiej sytuacji możesz skorzystać z darmowego kantoru on-line dostępnego w iPKO oraz IKO :) Konto walutowe założysz w serwisie iPKO > Rachunki > Nowy rachunek > Rachunek walutowy lub w aplikacji mobilnej IKO >  Mój Bank > Konta >„Otwórz konto walutowe”. Aby konto było darmowe wystarczy podpiąć do niego kartę debetową wydaną do konta podstawowego w PLN. Jeżeli posiadasz zwykły ROR to podpięcie odbywa się w iPKO w zakładce