Wpis z mikrobloga

Jest szansa na ogarnięcie matmy w 3 tygodnie na 30%? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Muszę poszukać motywacji fest XD!
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pafeuuu: przerob wszystkie matury od powiedzmy 2006 roku. tylko nic nie pomijaj z myślą "a to wiem, a to łatwe", tylko przerob wszystko i masz w kieszeni z 60-70%
  • Odpowiedz
@Pafeuuu: da radę na 100% (no, jak nie masz talentu to 80%;) i to rozszerzoną. Kup sobie dobre repetytorium i klep całymi dniami z przerwami na jedzenie, sen (ważne), prysznic, rozprostowanie się (max 15min) i ćwiczenia akomodacji oczu. Nie chodzisz na imprezy, nie pijesz alkoholu, nie spotykasz się z ludźmi, tylko klepiesz sobie sukcesywnie od początku do końca cały materiał. Wypróbowane, da się, a teraz podobno materiał ma upośledzony poziom.
  • Odpowiedz
@Pafeuuu premka na matemaksie to wszystko czego potrzebujesz :) tylko się przyłóż i autentycznie rób zadania.

Pierwsze podejście - zrób zanim wytłumaczy na filmie, jak się gdzieś zatoniesz, obejrzyj do momentu na którym masz problem
Jak nie masz zupełnie żadnego pojęcia to postaraj się odzworowac to co było na filmie, najlepiej spróbuj też innej metody :D

Mi to stykło
  • Odpowiedz
@Pafeuuu: Nie wiem co to "premka na matemaksie", ale repetytorium ma taką zaletę, że masz skondensowaną wiedzę i gotowe zadania wg szablonu identycznego jak potem na maturze - jak zrobisz wszystko to masz gwarancję, że zrobisz wszystko na maturze, bo to będzie to samo. Nie musisz nawet przy tym za wiele myśleć. Pamiętaj, nie wystarczy "umieć" pewne zagadnienia, bo na egzaminie dochodzi ograniczony czas i stres, lepiej nie rozkminiać wtedy
  • Odpowiedz
@Riannon: Dokładnie tak robię :D Cieszy mnie fakt, że coraz częściej filmik sprawdzam tylko po to, żeby zobaczyć czy najcudowniejszy matemaks zrobił inaczej niż ja oraz jakieś tipy do zadań usłyszeć co czasem zarzuca ;p
  • Odpowiedz
@f423r: Mam dostęp np. do generatora arkuszy maturalnych, możesz je też druknąć, do każdego zadania masz filmik jak rozwiązać zadania itd. Wiem, żeby za dużo też nie myśleć, bo może wyjść lipton, ale dzięki za radę :D
  • Odpowiedz