Wpis z mikrobloga

Uwaga podaje przekaz dnia
- bo ja mógł bym policzyć dobrych nauczycieli na palcach jednej/dwóch rąk
- 18h tygodniowo
- bo tyle mają wakacji
- trzeba być debilem...
- niech idą do prywaciarza
- nauczyciele wf/plastyki/muzyki...
- a w „normalnej pracy” to...
#strajknauczycieli
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jest też przeładowana biurokracją o obowiązkami, które nie są rozliczane w pensum, ale o tym już nie wspomnisz ani o tym, że odpowiedzialność za grupę 20 dzieci to wcale nie jest sytuacja komfortowa psychicznie


@Magnolia-Fan: No gdyby liczyć same pensum to pensje są bardzo dobre. Polscy nauczyciele pracują przy tablicy najmniej w Europie a Ty oczywiście nie widzisz problemu bo niby wyimaginowane obowiązki trwają drugie tyle. Nie przeszkadza to jednak
  • Odpowiedz
priorytetem jest finansowanie koniecznych wydatków, kupowanie głosów takim priorytetem nie jest, chyba że priorytetem jest dobro partii


@Magnolia-Fan: Od kiedy konieczny wydatek to zwiększanie płac? Płaci się tyle ile się musi i ta zasada obowiązuje w całej gospodarce. Nikt nie daje podwyżek bo ma taki kaprys. A jak ktoś wykonuje źle swoje obowiązki to się go zwalnia - no chyba że to budżetówka i to ze związkami to wtedy nie.
  • Odpowiedz
staje się to koniecznym wydatkiem, kiedy rząd wmawia obywatelom, że na wszystko są pieniądze a jego głównym programem jest kupowanie głosów


@Magnolia-Fan: Taa i dlatego identyczny strajk miał miejsce w 2008 roku
  • Odpowiedz
@karczochh: Szkoda strzępić ryja... Większość ludzi, podających wypisane przez Ciebie argumenty, to debile. Dzisiaj na uczelni podsłyszałam wymianę zdań dwóch studentów, mało co nie włączyłam się do dyskusji.

- A bo mają dwa miesiące wakacji...
- Wcale nie dwa, tylko +- jeden, moja mama jest nauczycielką i w sierpniu chodzi normalnie do pracy. W każdej innej pracy też masz 20/26 dni wolnego, to jest 5-6 tygodni wolnego, czyli też miesiąc.
- Ale nie każdy pracodawca da tyle wolnego.
- Musi dać, przecież to jest ustawowy urlop. Jak nie da, to możesz go podać
  • Odpowiedz
@karczochh:
Uwaga podaję przekaz dnia
- kto będzie uczył twoje dzieci??
- realnie 50-60h tygodniowo
- nie rozumiesz, że za taką pensję nikt sensowny nie będzie nauczycielem?
- pisowskie trolle
  • Odpowiedz
@Trrrrrrrr:

Mam w rodzinie kilka nauczycielek i doskonale wiem jak to wygląda

Dowód anegdotyczny, postaraj się wymyśleć coś lepszego

Na marginesie dodam że nie są jedyna grupa zawodowa która musi coś robić
  • Odpowiedz
Wymień mi grupę zawodową w której wymagane jest wykształcenie wyższe, kursy oraz w której płacą początkującym niecałe 2k na rękę oraz w której ponosisz odpowiedzialność za przyszłe życie kilkuset ludzi


@animelover_97: inżynierowie bezpośrednio po studiach technicznych bez doświadczenia
  • Odpowiedz
@Trrrrrrrr: bo to po prostu jest fakt. nauczyciele muszą robić kartkówki, sprawdziany i prace klasowe aby móc każdemu z uczniów wystawić oceny na półrocze i na koniec roku. a płacone mają tylko za godziny lekcyjne. czyli kiedy nauczyciel ma sprawdzić te sprawdziany? w domu oczywiście

  • Odpowiedz