Wpis z mikrobloga

Mircy, istnieje jakaś wyszukiwarka/porównywarka rowerów? Coś jak mgsm.pl dla telefonów. A jak nie to może ktoś z was mógłby mi polecić jakiś #gravel do 8k pln? Z rzeczy które chcę to prześwit pod oponki przynajmniej 38c, sztywne osie, (przynajmniej) widelec karbonowy, mocowania na błotniki, mocowanie na bagażnik z tyłu (góra mocowana na dwie śrubki z boku, nie chcę się bawić w żadne adaptery na jedną śrubkę czy inne cuda), napęd 2x11 i te nowe shimano 105 z systemem shadow. No i za taki hajs to fajnie jak będzie fajnie wyglądał i nie będzie firmy kogucik ;) Na razie wpadły mi w oko Orbea Terra H30-D 19 i Canondale Topstone Disc SE 105. Jest coś lepszego/ciekawszego?

#rower #rowery
  • 10
@kaifasz: daj znać jak znajdziesz takie zestawienie bo sam szukam nowego gravela i jest słabo, do tego dostępność rowerów to jakiś żart. Jak już się na coś zdecyduję to nawet dystrybutor nie jest w stanie powiedzieć kiedy i czy będzie rower dostępny.
@kaifasz: Mi się nie udało nic znaleźć, zrobiłem sobie tabelkę w excelu i dodawałem tam interesujące modele i istotne dla mnie dane o nich (jak chcesz to mogę podesłać, ale celuję w niższą kwotę). Jeszcze gdzieś znalazłem coś takiego, autorem tego jest jakiś użytkownik forum rowerowego lub wykopu, niestety nie pamiętam dokładnie ;-)
@anthoris nie mówię, że nie mogę znaleźć, bo znalazłem kilka, z czego dwa ww. mi się podobają :) Pytam tylko czy aby nie ma na rynku czegoś lepszego, ciekawszego albo np. za mniejsze pieniądze. Taki zakup zawsze warto skonsultować z szerszym gronem. Tym bardziej że mało przesiaduję na rowerowych portalach czy forach a dużo jeżdżę i takiego zakupu chcę dokonać możliwie optymalnie.
@kaifasz: Nie wiem jak bardzo chcesz rower na osprzęcie Shimano, ale jeśli nie bardzo to zerknij na Meridę Silex 600. Nie spełnia twoich wymagań jeśli chodzi o napęd (Sram Apex 1 - 1x11) i nie ma dziur montażowych na bagażnik z boku. Poza tym koła 42 zmieścisz, sztywne osie są, karbonowy widelec i rura sterowa. Ja jestem bardzo zadowolony, jeździ się na nim świetnie, choć jeżeli chcesz rower wyprawowy to 2x11