Wpis z mikrobloga

pytanie na początek dnia: "co to jest"? Ja sam nie wiem i z chęcią dowiedziałbym się. Urządzenie znalezione w warsztacie elektronicznym. Na górze jest soczewka polaroid, przytwierdzona centralnie na górnej powierzchni. Po odchyleniu pokrywki z napisem "Polaroid", po jej drugiej stronie jest powierzchnia szklana, a na części przytwierdzonej do "blatu" - płaski plastik. Sama sześcienna podstawa nie ma żadnych oznaczeń, otworów, przycisków lub ani zupełnie nic. Z drugiej strony wygląda tak samo jak z tej na zdjęciu. No i pytanie brzmi: co to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

może


#elektronika #elektryka #pytaniedoeksperta #pytanie
animuss - pytanie na początek dnia: "co to jest"? Ja sam nie wiem i z chęcią dowiedzi...

źródło: comment_G7JsD7ylzaFSPEcKeZwyuVBcWKixmzJP.jpg

Pobierz
  • 14
@animuss ale bardzo prawdopodobne że ktoś sobie samemu zmontował tak jak piszesz jakaś kopiarkę. Tylko że albo do materiałów przezroczystych albo do czegoś co emituje światło.

Z tym że nawet jak ktoś rozwiązał problem ostrości to dochodzi jeszcze problem poprawnej ekspozycji. Polaroid nie ma zbyt dużej tolerancji i jak się przejdziesz o +/-1 EV to praktycznie po zabawie.
@Czarny_Klakier: patrząc po wykonaniu tego, to niewykluczone że jest to jakaś samoróbka. Niezbyt jednak wiem gdzie znajdowałby się kopiowany element, w ciągu kilkuminutowych oględzin nie udało mi się tego otworzyć, no ale podejrzewam że to wielkie pudło nie jest tam bez powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)