Wpis z mikrobloga

#muzyka #gitara #progressivemetal

Szukam jakiejś ciekawej progresywnej instrumentalnej muzyki w takim stylu, tj. żeby naprawdę dużo się działo. Głównie właśnie zależy mi, żeby nie były to same gitary popisujące się przez 10 minut z ewentualnymi klawiszami lekko grającymi w tle w kilku frazach, jak to jest w 90% prog metalu, tylko żeby było szersze spektrum instrumentów i dźwięków przeplatających się nawzajem jak tutaj. Coś polecicie?
m.....k - #muzyka #gitara #progressivemetal

Szukam jakiejś ciekawej progresywnej i...
  • 21
@Helsantonio_Montes: Ale zaspamowałeś xD Część z tego znam, a reszta to właśnie taki oklepany do bólu typowy prog metal. W tle nawalają gitary, na froncie jakis lead się popisuje i tyle. Wszystkie te breakdowny i spokojniejsze kawałki też są na jedno kopyto jak dla mnie xD Mam przy większości tych kawałków wrażenie, że gdziekolwiek przewinę, to ciągle grają to samo.
Z tego co wysłałeś to tylko Polyphia zdaje się oferować coś
Faktycznie marudzisz stary xD Z takich klimatów polecam IceFish z genialnym Marco Sfogli, który nagrał album między innymi z Jamesem Labrie z DT, Leprous z Baardem Kolstadem - mega perkusistą, Heavy Metal Ninjas, Haken, Covet, Chon, czy chociażby cały album Cosmogenesis naszego rodaka Piotrka Gruszki.
blvcc - Faktycznie marudzisz stary xD Z takich klimatów polecam IceFish z genialnym M...
@meshack To jak chcesz dynamicznych utworów to polecam Davida Maxima Micica, to najlepszy producent muzyczny jaki stąpa po tej planecie (wg mnie). Masz tam i mocniejsze kawałki i też podchodzące pod folk, mnóstwo instrumentów i mnóstwo smaczków jak np wokale, szepty na lewy kanał później na prawy, dziecięce wokale wplątane w utwór co daje niesamowity efekt, to jest tak dopieszczone w każdym calu. Ma całe spektrum różnej muzyki. Tylko polecam go słuchać
H.....s - @meshack To jak chcesz dynamicznych utworów to polecam Davida Maxima Micica...