Wpis z mikrobloga

Wykop w pigułce

@m__b i @wykop ma dużo do stracenia przez dyrektywę w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym zwaną tutaj #acta2 więc woła mirków z #wykop bo #afera i potrzebna pomoc do #stopacta2

Jakby tego było mało spamuje popupem , że potrzebuje ratunku i trzeba napisać do parlamentarzywstów, w sprawie zatrzymania #article13 i w ogolę #saveyourinternet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to odpowiada euro-parlamentarzysta @Michal_Boni i robi AMA w sprawie #acta2 i #article13 i piszę, że

Nigdy nie popierałem Art. 13.
Będę głosował przeciw artykułowi 17.

i dlaczego dlaczego tak zrobi

https://www.wykop.pl/link/4858413/comment/64060729/#comment-64060729

Po pierwsze: nie tworzy prawdziwego wyjątku dla małego biznesu, małych platform i twórców internetowych.

Po drugie: kłamliwie mówi, że nie ma obowiązku generalnego monitorowania, ale praktycznie tworzy wymóg prawny żeby platformy same sprawdzały wszystkie treści (miliardy video, postów) czy mają licencję. Czyli muszą filtrować wszystko. I będą się zachowywać ostrożnie, nie mając pewności prewencyjnie będą zdejmować różne treści albo ich nie dopuszczać. Internet żyje chwilą. Jeśli ktoś ma swój komentarz i będzie chciał użyć mema z elementem parodii, to może się okazać, że maszyna, która ma rozpoznać czy jest to legalne czy nie, nie da sobie rady z parodią i ten komentarz nie zostanie dopuszczony. To jest cenzura i strata dla tego, kto ten komentarz przygotował. Bo czas i szybkość reakcji w sieci jest wartością.


czyli to wszystko czego boi się @m__b

a w tym czasie nasi bojownicy od wolności w internecie i cenzury z #4konserwy zwołują się do zakopania tego znaleziska #prawakijestrobota i kręcą aferę, że jeszcze nie zakopane

Nie wspominając o innych problemach tego portalu jak moderacja (wiadomo wspaniała), wiele bugów, tyle wspaniałości zapowiadanych przez @a__s i ciągle to samo.

Michau tego portalu już nic nie uratuje.
Pobierz k1fl0w - Wykop w pigułce 

@m_b i @wykop ma dużo do stracenia przez dyrektywę w spr...
źródło: comment_odY5XGU8Nx0GHmO3B5ABWlJSjiIeL7LO.jpg
  • 3
@k1fl0w: Wczoraj wrzuciłem te znalezisko, po kilkunastu sekundach spodziewałem się 3 zakopów, było 9 xD
Z teksktu @Michal_Boni dowiedziałem się o sprawie więcej niż przez ostatnie miesiące z komentarzy panikarzy (i to z obu stron). Że Boni podaje jakieś taktyki i ujawnia co dalej się będzie działo? Nieważne, to TW i zdrajca. Tylko to się liczy. Nie chciałem tego pisać, ale to zrobię - to po prostu czysty antyintelektualizm.
Jakoś