Wpis z mikrobloga

Canal+ na fali popularności programów dokumentalizowanych w stylu "Drwali" i może trochę "Chłopaków do wzięcia", stworzył serial o drużynach najniższych lig piłkarskich w Polsce. Można tam poznać bliżej losy takich drużyn jak LZS Chrząstawa (znana z kartofliska.pl) czy Piasek Potworów. Od lat śledzę kanał kartofliska na YT i uwielbiam lekkie podejście zawodników głównie warszawskiej B-klasy do ich hobby, ale w dokumencie "Asy B klasy" twórcy wybrali drużyny, które naprawdę poważnie podchodzą do swoich rozgrywek, co jest ostatecznie trochę zabawne, urocze no i w sumie też godne podziwu.

Zastanawiam się co by było, gdyby ktoś zabrał się za kanał na YT - oczywiście półamatorsko - na którym odbywałoby się streamowanie takich meczy z komentarzem, studiem sportowym, w którym wypowiadaliby się "eksperci", pokazywane byłyby skróty meczów, może nawet prowadzony byłby serwis internetowy o najniższych ligach z newsami itd. :D
Ja się wkręciłem w te rozgrywki, byłem nawet na kilku meczach i klimat jest niepowtarzalny. Zastanawia mnie czy byłby w tym potencjał, bo o ile sam nie mam tyle zapału i charyzmy, żeby takie coś stworzyć, to na pewno śledziłbym zaciekle :D

#kartofliska #asybklasy #pilkanozna #sport #youtube #mecz
  • 8
@przegryw_ale_wygryw: No zrobili program o takich zapaleńcach na serio. Ludziach z wiosek, którzy wierzą, że mogą zmienić polską piłkę i podchodzą do meczów w polu rolnym, jakby grali o mistrzostwo świata :D A warszawskie drużyny to dla beki raczej.
Zastanawiam się co by było, gdyby ktoś zabrał się za kanał na YT - oczywiście półamatorsko - na którym odbywałoby się streamowanie takich meczy z komentarzem, studiem sportowym, w którym wypowiadaliby się "eksperci", pokazywane byłyby skróty meczów, może nawet prowadzony byłby serwis internetowy o najniższych ligach z newsami itd. :D


@wcfilmowe: Jest coś takiego, na Weszło o tym czytałem, ale nie mam namiarów.