Wpis z mikrobloga

To mój pierwszy kredyt hipoteczny i zielony w tych sprawach jestem jeszcze. Mam do skaczenia dom po rodzicach, tzn rodzice żyją ale wynikly pewne sprawy i dom jest w stanie surowym z pokryciem dachowym.Tak na prawdę nie jestem w stanie oszacować ile mnie wyniesie skończenie domu. I pytanie brzmi wziąć więcej i to co zostanie nadpłacac w rozłożony terminie czy mniej i dobrać. No i jaki bank polecacie. Konto mam w pko bp. Lat 28, żonka 34. Moje zarobki najnizsza krajowa reszta w łapę co daje 2500, żonka 4000 brutto.
#hipoteka #kredyt #kredythipoteczny #dom #banki
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Podlasianin_bozy: nie dobierzesz sobie ot tak więcej do kredytu. Jak chcesz na wykończenie to musisz wszystko wypisać w takim operacie szacunkowym. Weź sobie kogoś kto to oszacuje i dołóż do jego kwoty 15%.

ING
  • Odpowiedz
@Podlasianin_bozy: Cześć, zawodowo zajmuję się kredytami i pracuję głównie w Białymstoku oraz w Warszawie. Możemy się spotkać w moim biurze i porozmawiać o zaletach i wadach kredytów w różnych bankach. Istnieje możliwość uzyskania kredytu z większą kwotą i skorzystania jedynie z części środków, jeśli uda się zakończyć inwestycję. Mimo wszystko trzeba oszacować koszt zakończenia budowy.

Wbrew temu, co napisał @EkspertPKO w przypadku kredytu na budowę domu nie jest potrzebny
  • Odpowiedz
zamiast iść do oddziału jak @EkspertPKO radzi, to przez internet porównasz bez problemu sobie wstępnie bardzo dużo, by iść już do wybranego, ewentualnie 2-3 wybranych, a nie chodzić po bankach by ofertę dostać, jak w 1990r. :P
  • Odpowiedz
@maur: Porównywarki są w większości wypadków inwalidami, dodatkowo są sponsorowane przez banki. Budowa domu to na tyle złożony temat, że trudno będzie bez znajomości wielu szczegółów wybrać bank.

@Podlasianin_bozy: Nie. Tak byłoby w przypadku pożyczki hipotecznej, czyli pożyczenia środków na dowolny cel z zabezpieczeniem na nieruchomości.

W przypadku kredytu hipotecznego, czyli uzyskania środków na konkretny cel mieszkaniowy (budowa domu) bez problemu uzyskasz środki na zakończenie budowy o ile
  • Odpowiedz