Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki, planuje zakup samochodu w #holandia i ściągnięciu go sobie do Polski. Znalazłem fajny okaz, ale MOT konczy się 02.04. To mniej więcej tak jak planowałem go kupić(między 1 a 4 kwietnia) co najlepiej zrobić w takim przypadku? Czy komis go przedłuży? Przedłużać na własną rękę?
Szukałem w internecie czegoś na ten temat i nic nie znalazłem.

#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@etherway
@BillyGugu ok, w takim razie jest to APK. Odpalilem sobie juz dawno tłumaczenie tej strony i nie ogarnąłem.
W takim przypadku co z APK? Robią takie rzeczy po kosztach?
  • Odpowiedz
@Usted: z tego co wiem w Holandii jest tak, ze jak już kupisz samochód i będzie zarejestrowany na eksport to masz 2 tygodnie na jego wywóz, bez względu na obecne APK. Ja sam mam podobna sytuacje - APK kończy mi się 20 sierpnia a pod koniec sierpnia zjeżdżam na stałe do Polski.

Ale dla pewności dowiem się tego dzisiaj wieczorem i dam Ci znać
  • Odpowiedz
@Usted: jezeli to komis to nie moga miec samochodu bez apk, jak sie skonczy muszą przedluzyc. Z drugiej strony tak jak @MrPickles pisze- jak dostaniesz tablice zjazdowe masz 2 tyg na zarejestrowanie w Polsce a z tym wiaze sie zrobienie polskiego przegladu technicznego. Czyli niepotrzebnie zrobisz APK w Holandii bo nie bedzie mialo zadnej mocy przy rejestrowaniu w Polsce.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@MrPickles
@BillyGugu ale bez APK chyba nie mogę jeździć? Bo mógłbym kupić dzień przed wygaśnięciem, tj 1 kwietnia, ale zjechać mogę dopiero 13.04 (jak kończy mi się okres wypowiedzenia w pracy)

Czy mogę jechać na tablicach zjazdowych bez apk?
  • Odpowiedz
@Usted: chyba to drugie właśnie. Dziś nie miałem czasu się dowiedzieć, postaram się zatem ogarnąć temat jutro. Ale jak masz tablice eksportowe to masz tez ubezpieczenie i dokumenty do kiedy te tablice są ważne - i to chyba rozwiązuje cały problem.

Ale wciąż nie mam pewności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz