Wpis z mikrobloga

Czy można w jakiś sposób odczytać nazwę obiektu klasy w tej klasie (nie wiem jakieś this-> ?), który jeszcze nie istnieje?
(hmm nie wiem jak to wytłumaczyć lepiej)
chodzi mi dokładnie o sytuacje w której chce zapisać dane obiektu do pliku o nazwie takiej z jakiego obiektu została wywołana.
przykładowo mam obiekt:

jakas_klasa a;
a.save_to_file();
jakas_klasa b;
b.save_to_file();
w wyniku czego metoda w obiekcie a utworzy plik o nazwie "a", a dla obiektu b plik "b" (bez potrzeby podawania argumentu do metody), oba pliki są przedstawicielami tej samej klasy.
#programowanie #informatyka #cpp #cplusplus
  • 17
  • Odpowiedz
@cevilo: po prostu się pytam to raz, po drugie po co się odzywasz skoro nic nie wnosisz. Po trzecie nie zesraj się, bo czasami pojawiają się takie rzeczy w nowych "wersjach" języków co się filozofom wcześniej nie śniły.
  • Odpowiedz
@OstryKepucz: wnoszę, uświadamiam ci że jesteś idiotą, bo ja wiem, że znasz odpowiedź na to pytanie i wiesz jak to zrobić, tylko po prostu się nie zastanowiłeś, bo nie lubisz, nie umiesz myśleć
  • Odpowiedz
@OstryKepucz: Trzymaj nazwę, albo identyfikator w tej klasie, przekazuj w konstruktorze.

Generalnie nazwy zmiennych (lokalnych) w czasie kompilacji się gubią, przestają istnieć.

Możesz jeszcze templatkami się pobawić, ale to przerost formy nad treścią.
  • Odpowiedz