Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8

Hej Mirki z #mikrokoksy #trojboj i nie tylko! Na pewno znacie taką dziewczynę jak Zuzanna Kula. Dosyć nowa postać w trójboju, ale mknie jak strzała, wygrywa międzynarodowe/światowe zawody i bije rekordy. W zasadzie to po pół roku trenowania bojów została mistrzynią świata IPF. Pobiła również niemal wszystkie rekordy w swoich kategoriach.
Na ostatnich zawodach w Białymstoku ledwo po przejściu do kategorii seniorek już pobiła rekord w przysiadzie.
Wyniki:
SQ - 111 kg (rekord Polski seniorek, kat. 47)
BP - 67,5 kg
DL - 127,5 kg
Total - 306 kg (rekord Polski seniorek, kat. 47)

Jeśli ktoś z Was ma wolną chociaż złotówkę to i ja, i Zuza będziemy wdzięczne za wpłacenie ich na jej zrzutkę. Celem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu w Tokio.
https://zrzutka.pl/vkf4ba
A tutaj macie tą małą bestię w akcji. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak, trenuje w piwnicy, to z niej przecież wychodzą najwięksi.
#sport #silownia
Twinkle - ! Wrzucam post jeszcze raz, w korzystniejszej godzinie, już ostatni, nie cz...
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@uytx: Niestety, trójbój jest sportem czysto hobbystycznym. Kiedyś czołowy zawodnik reprezentujący nasz kraj przed laty (robiący w totalu ponad 1000 kg) na pytanie:
"A jakie są pieniądze?"
Odpowiedział z uśmiechem na twarzy "Jakie pieniądze z trójboju? O czym Ty mówisz?".
Prawda jest taka, że na dofinansowania i jakieś nagrody pieniężne mogą liczyć tylko olimpijczycy.
@denigger: Debili, czy nie. Jak ktoś osiaga cos na poziomie mistrzostw świata to już powinien mieć wsparcie w postaci jakiegos stypendium sportowego czy czegokolwiek. Smutny kraj

@Twinkle: No niestety, Zuzia powinna grać w piłkę albo siatkę to by już dawno miała kase ( ͡° ͜ʖ ͡°) Idę wrzucić grosza do puszki, ale jak nie wygra w Tokio to ja znajde ( ͡º ͜ʖ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@denigger: Proszę mi tu nie wyklinać na kopaną! Oczywiście na poziomie Ekstraklasy to jest żart i mało jest takich przypadków wychodzenia Lewandowskiego, Szczęsnego czy Piątka.

@uytx: Zuzia kiedyś też trenowała lekkoatletykę. :)
Wygra, już teraz na zawodach atakowała 70,5 kg, do Tokio myślę, że nawet i do 8X dojdzie.