Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rubesom: przed skrzyżowaniami masz info o układzie dróg. Z niego spokojnie da się wywnioskować jaki znak jest po drugiej stronie.

@Krupier masz rację. Nie wiem skąd w głowie dorysowałem sobie prostą kreskę za niebieskim. I tak, wiem o czym mówisz i masz rację. Sam błędnie przyjąłem, że niebieski jechał "od dołu".
masz rację. Nie wiem skąd w głowie dorysowałem sobie prostą kreskę za niebieskim. I tak, wiem o czym mówisz i masz rację. Sam błędnie przyjąłem, że niebieski jechał "od dołu".


@Welniak_91: problem powstaje ponieważ znak "ustąp pierwszeństwa" dotyczy tylko najbliższej JEZDNI więc wiele ludzi interpretuje to tak, że nie dotyczy już tej drugiej części drogi. I ja jestem w stanie zrozumieć ich logikę, ale nie mogę się zgodzić na takie postrzeganie
czerwony ma pierwszeństwo. Oba auta są na jezdni podporządkowanej. Niebieski skręca w lewo więc musi przepuścić tego z prawej.


@RevulsioN: z obrazka nie wynika czy niebieski skręca w lewo, czy zawraca, a to jest istotna różnica o czym tu wyżej już z kolegami dyskutujemy.

Jeśli skręca - masz rację. Jeśli zawraca - to niebieski ma pierwszeństwo.
@Fiasco_da_Gama: Jakiś miesiąc temu miałem identyczną sytuację na tym skrzyżowaniu:

https://www.google.com/maps/@53.4220837,14.537806,61m/data=!3m1!1e3

Przy czym analogicznie ja byłem w miejscu pojazdu czerwonego a panowie w radiowozie w miejscu niebieskiego... myślałem że mam pierwszeństwo więc jak zwolnił się ruch na drodze z pierwszeństwem dałem gazu i sru...przez skrzyżowanie (jechałem prosto)...radiowóz też zaczął skręcać w lewo, mało we mnie nie przydzwonili. Następnie włączyli koguty i zatrzymali mnie na środku skrzyżowania, na szczęście panowie byli mili
@masterio: to ich wina.

Dlatego właśnie spływają po mnie argumentacje odnośnie ruchu drogowego "bo policja tak mówiła". Ci ludzie w większości przypadków nie mają pojęcia o przepisach jeśli chodzi o jakieś niecodzienne sprawy.

Aczkolwiek tutaj występuje problem, o którym pisałem czyli to, że znak ustąp tyczy się najbliższej jezdni. Więc panowie pewnie uważali, że po wjechaniu za tę jezdnię nabywają już w jakiś magiczny sposób pierwszeństwo.

Dlatego przed takimi skrzyżowaniami powinny
Pobierz Krupier - @masterio: to ich wina. 

Dlatego właśnie spływają po mnie argumentacje o...
źródło: comment_CHnjyUGuhsqEEeWcjnL3H5I56RYQkV49.jpg
@Krupier: Niestety tak jest w wielu aspektach życia, jeżeli się nie znasz to przypalisz głupa i przyznasz rację z założenia komuś kto się zna /w tym wypadku kto inny jak nie policja/, do tego jest jeszcze aspekt kary...nie od dziś wiadomo, że lepiej być miłym i dostać przysłowiową "stówkę" niż stawiać się i tracić czas na sądy i udowadnianie swoich racji.
@jakis_login takie skrzyżowanie to chyba jakieś lobby blacharsko lakiernicze tworzyło.

Ale #!$%@? miejsca są. Pod moją pracą jest przejście dla pieszych bez żadnych świateł, bez #!$%@? niczego. W tym miejscu auta #!$%@? z TRZECH stron. Z głównej w prawo, z głównej w lewo no i po samej drodze na główną. Tam jest istny survival, granie w #!$%@? froggera i skakanie między autami korposzczurków którzy się zawsze spieszą i nigdy nie puszczą na