Wpis z mikrobloga

Mój #!$%@? właśnie osiągnął wyższy lvl niż zwykle. #pracbaza na pełnym etacie na umowie o pracę i dodatkowo mam umowę zlecenie (każdy w firmie tak ma). Uop jest na etat a nadgodziny, weekendy, święta jesteśmy rozliczani ze zlecenia ( na zleceniu mamy 70%, przykładowo uop - 10 zł to zlecenie 17 zł) pytanie dotyczy chyba #prawo #prawopracy czy to w ogóle legalne, szef idzie w zaparte, że nadgodzin nie możemy robić na tym samym stanowisku dla tego dwie umowy ( ale na umowie nie ma "operator maszyny Hyundai t4(...) " tylko samo "operator maszyn". #!$%@? sięgnął zenitu dziś jak chciałem rozliczyć podatek (bez partnera, dzieci i żadnych ulg) i jak wpisałem dochody i obliczyłem to wyszło dopłaty 3 zł, usunąłem dochody ze zlecenia i wyszło mi ok. 500+ zwrotu... Kobita z biura często trąbiła, że dzięki tym zleceniówkom dostaniemy fajne zwroty a tu #!$%@? bo można powiedzieć, że jestem 5 stów w plecy... Czy ja mam brać do pracy wazeline bo to oznacza, że szef nas ostro dyma?
  • 18
@chemik_kieszyk czyli krótko mówiąc #!$%@? zdziałam chyba, że cała firma się zbuntuje i przestanie robić nadgodziny.. Jedyne co mi przychodzi na myśl to skarga do pipu, żeby sprawdzili, że pracownicy w weekendy na zleceniu robią dokładnie to samo co na uop w tygodniu.
@chemik_kieszyk eh co za chory kraj i upośledzeni pracodawcy... Nic, urlop zaklepany więc póki co zostaje ale w połowie roku chyba uciekam z tego bagna... W mojej branży sporo pracy a mało rąk z doswiadczeniem więc nie powinno być problemu. Dzięki mirasy za dyskusję
@wiadereczko: nie jesteś pan prawnik, no nie? No to co #!$%@?? Robisz X, na umowie jest X, robisz Y, na umowie jest Y, zarabiasz Z, na umowie jest #!$%@? Z.
Na ślizganiu się po prawdzie można zarobić, ale to trzeba być tym typem co to ogarnia w całości. A ty nie ogarniasz. Nie miej do siebie pretensji, świat nie potrzebuje więcej prawników. Rób uczciwie co umiesz a na umowie napisz uczciwie
@wykopyrek ale co ty #!$%@? w ogóle, czytałeś pierwszy post? Na zleceniu robie wszystko to samo co na uop tylko szef robi nas w #!$%@? smieciowymi umowami na nadgodziny wymyślając jakieś swoje teorie a Ty mi tu jakieś kocopoły wypisujesz, że sie w prawnika bawie.
@wiadereczko: masz jednego szefa, jedną pracę, jeden przychód, ale dwie umowy. Podpisałeś dwie, więc w robieniu w #!$%@? skarb państwa uczestniczysz tak samo jak szef.
Przy czym szef wie co robi, a ty jesteś tylko dymany.
Już rozumiesz "co #!$%@?ę w ogóle"?
@wykopyrek nic nowego nie wniosłeś do tematu bo ja o tym wiem dlatego pytam tutaj o radę co robić z tym gunwem bo w robocie wszyscy #!$%@? mają bo na kredytach jadą i trzepią galotami, że jak się zbuntujemy to będzie jeszcze gorzej
@wiadereczko: nie podpisuj nigdy umowy, która nie odzwierciedla prawdy. Tą umowę co masz teraz zamień na taką, która jest najbliższa prawdzie jak tylko się da.
Ja wiem, że w Polsce nakłanianie do prawdy wzbudza politowanie, ale jak się żyje ileś lat to się spotyka ludzi którzy rzewnie płakali bo oni tylko chcieli delikatnie przyjanuszyć, a odpowiadają jak oszuści-recydywiści.