Wpis z mikrobloga

Siemanko.

Dzis siady 155 x 8 @9 wlecialy (co daje E1RM na poziomie >200 kg. Po nieco ponad pol roku trenowania, dzieki @urak666 !) ale biore pod uwage, ze glebokosc byla srednio odpowiednia, wiec z 190-195 bylbym niesamowicie zadowolony. No ale to przewidywane, wiec o dupe rozbic. Do tego potem (po amrapie xD) machnalem singla 170 kg ktory wszedl jak maslo, tym samym poprawiajac moj PR o 5 kg. Po AMRAP xDD. Dzis pierwszy raz mialem okazje robic przysiady w pasie i w tych kondonach na kolana. Bardzo fajne. Musze uzbierac hajs na pas, duzo pomoze.

Do tego bylo wyciskanie i ciagi sumo, ale dramat XDD

155 x 8 RPE 9:

https://www.youtube.com/watch?v=-_xrFsMZ45Q&feature=youtu.be

170 x 1 RPE 8,5 (albo i mniej).

https://youtu.be/NTqqfThnvyQ

Ugulem to bardzo mnie bolala glowa przez caly trening, ale i tak jestem bardzo zadowolony.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #trojboj
DywanTv - Siemanko. 

Dzis siady 155 x 8 @9 wlecialy (co daje E1RM na poziomie >200...
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DywanTv: Dalej uwazam, ze te kondony i pas to oszustwo XDD Siady w tym sa duzo prostsze. Wydaje mi sie, ze troche praktyki w pasie i kondonach i na luzie kilka-kilkanascie kg do gory moge dodac.
  • Odpowiedz
Dzis siady 155 x 8 @9 wlecialy (co daje E1RM na poziomie >200 kg. Po nieco ponad pol roku trenowania,


@DywanTv: No i git. Teraz kilka sugestii co poprawić.

Głębokość - zdecydowanie za mała, według moich standardów to 3/4 siadu było :P Ja dokładnie jak zaczynałem robiłem właśnie taką głębokość, dopiero jak się nagrałem zorientowałem się że jest lipa, następnie zorientowałem się że to wina braku mobilności, moja mobilność
  • Odpowiedz
@beefislife: Zmeczony bylem mega, bo to po amrapie 155 kg a do tego glowa mnie bardzo bolala i pierwszy raz robilem w pasie i z owijkami. Ocenilem go na 9 po odlozeniu sztangi, a po obejrzeniu filmu zdecydowalem, ze to bedzie 8,5. Byc moze kwestia przyzwyczajenia, nie wiem :D No, ale w RPE chodzi o to, zeby ocenic samemu, nie jak wyglada siad, tylko jak czujesz.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Jezeli chodzi o te wall squats to moge zrobic moze 1/2 siadu, dalej nie dam rady, bo sie wywale na glupi ryj. Bardzo nienaturalne to sie wydaje, to serio moze pomoc?
  • Odpowiedz
@DywanTv: Tutaj masz, nie musisz mieć sztangi na plecach, moim zdaniem nawet lepiej bez. zwróć uwage jak ten ruch wygląda. Palce stopy powinny dotykać ściany albo być naprawdę centymetr od niej.
IntruderXXL - @DywanTv: Tutaj masz, nie musisz mieć sztangi na plecach, moim zdaniem ...
  • Odpowiedz
wiec moge to robic wiele razy dziennie, niekoniecznie okolotreningowo?


@DywanTv: Tak dokładnie, możesz robić gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nagraj też sam siebie jak robisz, i porównaj sobie z powyższym filmikiem.
Ogólnie palce powinny dotykać ściany, i w takim ustawieniu powinieneś być w stanie osiągnąć mniej więcej głębokość. Jak jest z tym problem to od razu masz feedback, że potrzeba popracować nad mobilnością.
To wszystko jest naprawdę takie proste, żadna
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@IntruderXXL Jeszcze jedno pytanie. Wall squats służą tylko zdiagnozowaniu, że jest problem z mobilnością, czy ich wykonywanie też pomaga? I jak pracować nad tą mobilnościa? Rozciągać pośladek, dwuglowy i wszelkie mięśnie dookoła bioder?
  • Odpowiedz
Wall squats służą tylko zdiagnozowaniu, że jest problem z mobilnością, czy ich wykonywanie też pomaga?


@DywanTv: To ćwiczenie służy nauce właściwego wzorca siadu, ograniczenia pracy kolanem, zaangażowania biodra w ruch, oraz unikania nadmiernego pochylania tułowia. Wybitne ćwiczonko.

A przy okazji pokazuje czy są problemy z
  • Odpowiedz