Wpis z mikrobloga

Hej, rozglądam się za pracą pokroju analityka (młodszego). Raporty/analizy, etc. Użycie Excela, i ewentualnie innych programów (sam się szkolę z SQL, myślę nad jakimś wprowadzeniem do PowerBI). Aplikowałem do Mercer (link https://www.pracuj.pl/praca/junior-analyst-warszawa,oferta,5047041) ale mimo, iż wszystko łądnie fajnie poszło, to jednak powiedzieli że raczej nie bo studiuję dziennie i bym przychodził w kratkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś coś może polecić? Nawet jakiś staż. Nawet nie za 2k (o ile w ogóle bym 1k dostał) ale bardziej chodzi mi o złapanie doświadczenia, umiejętności przez kilka miesięcy, tym bardziej że 24 rok życia się zbliża i chciałbym zacząć naprawiać błędy przeszłości (chociażby w postaci studiów).

#praca #excel #sql #datascience #bigdata #bi

Z góry przepraszam za złe tagi. Staram się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, a nóż ktoś da wskazówkę :)
  • 18
  • Odpowiedz
@Koliat: Generalnie już ostatni semestr, piszę mgr. Nie ma sensu już teraz uciekać. Ale po tych studiach, planuję sobie zrobić jakiś czas przerwy i potem iść na zaoczne w kierunku informatyki/ekonomii tudzież energetyki. Jeszcze muszę podjąć ostateczną decyzje :)
  • Odpowiedz
@Koliat: Tak, tak chcę zrobić. Przez jakieś 1,5 roku zrobić sobie przerwę, w tym czasie zacząć już pracę konkretniejszą. W niej się uczyć, no i jak mówię - po tych 1,5 roku iść na zaoczne :)
  • Odpowiedz
@jet: Gdzieś konkretnie proponujesz? Widziałem ING chyba, ale to już jakiś czas temu było (data science/big data o ile się nie mylę), ale nie pamiętam jak wyglądała kwestia wymagań.
  • Odpowiedz
@Analitykzbozejlaski1_-: Postaw sobie na Azure jakis SQL Server, np. na Trialu z dowolną bazą (np. Northwind) i sprobuj zbudowac jakis sensowny raport sprzedażowy. Koniecznie załóż linkedin, tam wielu pracodawców się ogłasza - szukaj ofert pod kluczem IT Analyst, BI Analyst itd.
Zebys nie byl postrzegany jako kompletny ciemniak wpisz sobie np. Data Scientist freelancer przez jakis czas i opisz co robiłeś (w zasadzie to czego sie nauczyles, w jakich technologiach
  • Odpowiedz
@pejczi: Są jakieś tutoriale na YT? Mam zainstalowany MS SQL Server, coś tam na nim sobie ćwiczyłem. Wspominasz coś o bazie Northwind, uda mi się ją zainstalować na MS SQL? (MS SQL Server Management Studio 17)
  • Odpowiedz
@pejczi: Okej, a z tym data scientist freelancerem. Jeżeli dajmy na to zapytali by mnie na rozmowie o pracę komu świadczyłem usługę? Czy to jest na zasadzie treningu i rozwiązywania zadań o których wspomniałeś?
  • Odpowiedz
@teryuu: Troszkę za daleko, bo Warszawa here ( ͡° ʖ̯ ͡°) A powiesz mi jak praktycznie wyglądają obowiązki takiego młodszego analityka? Chciałbym mieć pewien insight, bo czytając ogłoszenia to czasem człowiek za głowę się łapie i nie wie od czego zacząć naukę.
  • Odpowiedz
@grap32: Pracuję w Circle K, używam excela na codzień do tego SQL, plus bawie się w Power BI, JDE i jakimś SAPie. Do tego zajmuje się korektami faktur, gdy jest potrzeba (kalkulacje itd.) :) Ale zamierzam zmienić i przeglądam teraz ogłoszenia z pracą na terenie WWA lecz zazwyczaj bez odpowiedzi. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz