Wpis z mikrobloga

BeOS


@piczomagnez: Na razie widzę więcej nadziei w React OS, który powoli dogania coś pomiędzy windows 98, me,a XP Ktoś powinien grupie React pomóc dogonić react do momentu XP. Więcej mi do szczęścia nie potrzeba niż free XP ze wsparciem
@Jarkendarion: @OSH1980: Wykopki myślą tak: Pokażemy ci lornetkę, ale gdy ją kupisz to za 10 lat, może kupisz od nas teleskop w porównywalnej cenie
Czasem to działa, a czasem nie
Ostatnio spruł się gość robiący magazyny o tym jak zrobić free energy, bo mu napisałem żeby pokazał model w małej skali, a w magazynie tylko dawał instrukcję( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jarkendarion: Tu bardziej przez zarzadzanie firma, ktora miala prawa do Amigi... Mozna pomyslec nad historia alternatywna, gdyby zarzadzal tym ktos inny. Wychodzi zreszta teraz duzo ksiazek na ten temat tu recenzja jednej z nich: https://www.ppa.pl/publicystyka/-commodore-the-final-years-recenzja-dlaczego-commodore-upadlo.html

Znamienne zdanie z tej recenzji:

Z uśpienia obudził mnie Hrw, który najpierw skrobnął mi wiadomość, że czyta i że go wciągnęło, a zaraz później, że skończył. Zadałem więc szybkie pytanie "Zatem już wiesz, dlaczego Commodore upadło?"
@diogene: W czasach XP nie produkowano juz Amigi, wiec mogla byc co najwyzej z zapasow magazynowych gdzies nowa sprzedawana...

AmigaOne nie jest zadnym porownaniem, bo w 2002 sprzedawana byla tylko z linuksem, jako cos dla developerow i testerow. zreszta Pegasos1 (ktory byl oparty o podobne komponenty) byl duzo tanszy, mimo, ze sprzedawany tez wtedy glownie developerom i testerom.
Minix 3, Haiku, Kolibri, Risc, BSD, OpenIndiana


@aegypius: Z czego na desktop na dzień dzisiejszy nadają się tylko dystrybucje BSD, bo Indiana ma na to za stare pakiety, a reszta z tych systemów to ciekawostki.
@gnidex:

ehhh a wykopki znowu myślą że windows dzisiejszy to to samo co windows 10 lat wcześniej... W10 > każdy dystrybucja linuxopodobna i nawet z tym nie handluj


No pewnie że dzisiejszy Windows jest gorszy od tego sprzed 10 lat. Bo co się niby w nim zmieniło? Wygląd na gorsze, szpiegowanie na większe i coraz więcej problemów ze zgodnością. A pod spodem nadal to samo jądro NT sprzed ćwierćwiecza i piekło