Wpis z mikrobloga

Zgiecie w odcinku ledzwiowym kregoslupa podczas martwego ciagu - takie zle, jak nam sie wmawia?


@DywanTv: Zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa (to nie jest jedna pozycja ale pewien zakres) jest najbezpieczniejszym sposobem KROPKA.

Ale kiedy zależy nam na wyniku to wiele osób będzie musiało ciągnąć z garbem większym lub mniejszym, bo to po prostu powoduje korzystniejszy układ dźwigni.
@IntruderXXL: Tak jest. Ale warto zwrocic uwage, ze ten film raczej nie jest skierowany do osob srednio zaawansowanych wzwyz. Raczej do poczatkujacych, ktorzy boja sie odchylu o kazdy stopien, bo mysla, ze im wystrzeli dysk. A tak nie jest. Dlatego tutaj wrzucilem.
@Kasahara: Obejrzales film? Ona nie mowi, ze jazda, zginaj jak chcesz xD Zwraca uwage, ze odcinek piersiowy jest w naturalnej kifozie i jego naturalna krzywizna jest lekkie zgiecie. Do tego zwraca uwage, ze faceci czesto maja sporo miecha na plecach i przez to wydaja sie zgarbieni, a nie sa.

Jezeli chodzi o odcinek ledziowy to mowi, ze nie powinno tam dochodzic do zginania, wymienia przyczyny (slabe dwojki, poslady) i mowi jak
nie wspominając też o tym że niektórzy zawodowcy mogą sobie pozwolić na takie coś bo mają potwornie straszny core


@axaha: Hah miałem właśnie to dopisać :P Tak z garbem core dostaje nie lada wyzwanie. Ja do dziś pamiętam ciąg z deficytu 5cm, co nawet tutaj wrzucałem filmik. Przez deficyt pociągnąłem z większym garbem niż zwykle, to w trakcie boju była przeogromna walka z bebechem "byle by go nei puścić", a od
@IntruderXXL: Ech, to ja nie potrafie przy spietym brzuchu dosiegnac sztangi nawet XDD A jak spinam na dole, to chyba nie jest on dobrze spiety wtedy. Wiadomo, ze na gorze latwiej jest go spiac. Glupie ciagi. Zobacze czy z sumo bedzie lepiej.