Wpis z mikrobloga

Czołem.

Nigdy nie miałem przyjemności spróbować yerby, a chce. Upatrzyłem przed chwilą taki zestaw:
https://dobreziele.pl/sklep/zestawy/terere/terere-ananaso

Wydaje mi się rozsądny cenowo i chyba jest wszystko czego mi potrzeba. Chodzi mi o naczynie i te słomkę z filtrem. Natomiast co do samej yerby to chciałbym jakaś mocniejsza. Dziennie pije 3-4 kawy po 200 ml prosto z kawiarki, czarne i mętne, nie wiem jakiego kopa daje ta magiczna herbatka, ale mam nadzieję na większego.

Może jakiś inny zestaw na start? Polecana yerba?

#yerbamate
  • 11
A jeśli chodzi o samą yerbe to mam wrażenie, że na każdego inaczej działa ale to też zależy od tego jaką pijesz XD taka najpopularniejsza chyba i spoko na start to pajarito. Na mnie działa inaczej niż kawa bo nie daje takiego nagłego kopa, że jestem aż roztrzesiony XD tylko bardziej tak łagodnie pobudza jakbym się wyspal ( ͡º ͜ʖ͡º)
dziękuje wszystkim za odpowiedzi
@reprobi: właśnie myślałem nad tym startem tylko naczynie nie podoba mi się za bardzo i jak jest z piciem z tego naczynia zimnej yerby? nie psuje smaku jak np. picie zimnej wody z ceramicznego kubka do kawy czy herbaty?

@MrSzegerege: myślałem o podobnym zestawie, ale takie sklepy allegrowe nie wzbudzają mojego zaufania - tzn. boje się, że sama yerba będzie gorszej jakości, 2 kumpli kupiło właśnie